Rôzne Zo Slovenska

Aj o tom, odkiaľ si jedlo objednávame, už rozhoduje internet a nie dobrý chýr

Chuť, čerstvosť, teplota a dovoz načas. To sú kritériá, podľa ktorých si zákazníci objednávajú jedlo z internetu.

Ilustračný obrázok k článku Aj o tom, odkiaľ si jedlo objednávame, už rozhoduje internet a nie dobrý chýr
6
Galéria
Zdroj: internet

Nová doba priniesla aj úplne iný pohľad na vec pri výbere reštaurácií, z ktorých si objednávame jedlo. Pre Slovákov sú v tomto smere mimoriadne dôležitým faktorom online recenzie.

Ako si objednávame

Keď portál DajmeJedlo.sk chcel zmapovať chovanie zákazníkov, vyhodnotil takmer 20 tisíc z roku 2016. "Reštaurácie s najvyšším hodnotením získavajú aj viac objednávok. Pre Slovákov sú totiž online recenzie pri rozhodovaní veľmi dôležitým faktorom,“ povedal marketingový riaditeľ DajmeJedlo.sk Marcel Milo

V zásade platí, že dovezené jedlo sa nesmie príliš odlišovať od očakávaní napríklad nezvyčajnou prílohou, musí mať správnu teplotu, chuť a, samozrejme, každé meškanie je sprevádzané veľkou nevôľou zákazníkov.

Čo zákazníci ocenili

Podľa Marcela Mila zákazníci dobre hodnotia aj rôzne akcie navyše, ako napríklad dezert k hlavnému jedlu zadarmo či hranolčeky zadarmo k burgeru. „Ľudia veľmi oceňujú aj to, ak kuriéri jedlo dovezú skôr, než je čas orientačne uvedený na webe.“

Ukázalo sa, že k najobľúbenejším reštauráciám patria tie, ktoré sú obľúbené aj v kamennej podobe. „Mení sa zaužívaný názor, že donáška nevie poskytnúť rovnakú kvalitu ako reštauračný servis,“ doplnil Milo.

Najpopulárnejšie sú…

„Základom udržania kvality pri rozvoze je kombinácia špičkových surovín, technológie a obalov, prípravy jedla priamo na objednávku,“ hovorí Jozef Bardík, spolumajiteľ víťaznej reštaurácie Regal burger v Bratislave.

Zákazníci napriek všemožným novinkám majú stále najviac radi pizzu. „Je výborným jedlom na donášku, pretože nemení svoju štruktúru a vydrží chutná aj nejaký čas po príprave. Veľkej obľube sa tešia vegetariánske, vegánske, bezlaktózové a bezlepkové variácie,“ vysvetlil Jozef Špavelko, majiteľ jednej z víťazných reštaurácií Zdravá pizza v Košiciach.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM