Veronika Ondo-Cholewová Regióny Zo Slovenska

Aj toto našli na Vinianskom hrade: Pozrite si archeologické nálezy na fotkách

Viniansky hrad odhaľuje svoje tajomstvá. Archeologické práce, ktoré sa na hrade robia, prinášajú výsledky. Aj toto tam našli...

Ilustračný obrázok k článku Aj toto našli na Vinianskom hrade: Pozrite si archeologické nálezy na fotkách
7
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hrad nad obcou Vinné odkrýva nejedno zo svojich tajomstiev. Nadšenci, ktorí opravujú Viniansky hrad, pravidelne objavujú aj rôzne nálezy.

Pred vaším zrakom

Na Vinianskom hrade sa pracuje už dlhodobo. V súčasnej dobe tam pôsobí občianske združenie Zemplínsko-užská hradná cesta, ktoré sa snaží o jeho obnovu. Tento hrad priťahuje i turistov.

Počas výletu môžu v areáli hradu vidieť aj archeologické nálezy, ktoré boli získané počas vykopávok za pomoci sondy. Rôznorodé nálezy (kel diviaka, kosti/zuby zvierat a iné) tam totiž pracovníci očistia od hliny, označia a ešte pred ich cestou do múzea sa na ne môžete pozrieť. Tento proces nálezov sa deje priamo pred očami návštevníkov hradu.

V daný deň

V historickom areáli sú nadšenci, ktorí vám radi ukážu spomínané nálezy. Väčšinou ide o veľa druhov zvieracích kostí. Ľudia, ktorí sa tam snažia o obnovu hradu, vám vysvetlia odkiaľ kosti pochádzajú, aj v ktorý deň boli nájdené. Na niekoľkých stoloch sa vám tak odkryje doba minulá. Zaujímavosťou je, že tieto nálezy sú ihneď prístupné návštevníkom hradu, teda v daný deň, ako sa našli.

Viac si už pozrite v našej fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

FOTOGALÉRIA: Aj takéto nálezy už objavili na Vinianskom hrade
7
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM