Regióny Rôzne Zo Slovenska

Aj v Moldave nad Bodvou sa už môžete prevážať na zdieľaných bicykloch

Verejné požičiavanie bicyklov, tzv. bikesharing, funguje aj v Moldave nad Bodvou. K dispozícii je 25 bicyklov. Po Košiciach a Trebišove ide o tretie mesto.

Ilustračný obrázok k článku Aj v Moldave nad Bodvou sa už môžete prevážať na zdieľaných bicykloch
6
Galéria

Po Košiciach a Trebišove ide o tretie mesto, kde je táto služba dostupná prostredníctvom projektu, ktorý zabezpečuje spoločnosť Antik Telecom. Ako radnica pripomína, zapojili sa do neho preto, že je v súlade s víziou mesta. „Zároveň je to aj ekologicky a ekonomicky výhodné riešenie prepravy v meste, navyše, podporuje zdravý životný štýl. Presun bicyklami v meste má aj dlhoročnú tradíciu a s obľubou ho používajú i starší obyvatelia,“ spresnila Monika Al Aliová z oddelenia výstavby, plánovania a projektovania mestského úradu.

Cez mobilnú aplikáciu

Na požičanie bicykla je potrebná mobilná aplikácia AntikCityBike, ktorá je dostupná pre operačný systém Android aj iOS. Táto spoplatnená služba umožňuje zapožičať si bicykel a následne ho vrátiť na verejne dostupné miesto. „Nie je určené, kde užívateľ musí bicykel odstaviť alebo vrátiť, aplikácia záujemcovi označí a vyhľadá, kde je voľný bicykel. Po určenej dobe, ktorá závisí od frekvencie využívania služby, správa mestskej zelene dopraví a zaparkuje všetky bicykle na označené verejné stanice,“ povedala.

V Moldave nad Bodvou je od minulého týždňa šesť stojanov s označením, pri každom je možné zaparkovať päť bicyklov.

„Označené miesto nie je podmienkou odstavenia bicykla, užívateľ ho môže zaparkovať kdekoľvek v meste, kde je množstvo parkovacích stojanov,“ dodala Al Aliová.

Bikesharing v KE
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie