Webnoviny - Svet

Ak KDH dostane podporu od voličov, pokúsi sa zostaviť vládu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) – Ak KDH získa výraznú dôveru občanov vo voľbách, pokúsi sa podľa predsedu KDH Jána Figeľa zostaviť vládu.

„Vyzývam voličov, najmä sklamaných. KDH potrebuje váš hlas. Iba s KDH váš hlas určite neprepadne,“ vyhlásil dnes na tlačovej besede Figeľ.

Figeľ upozornil na hrozbu možného prepadnutia množstva hlasov voličov od stredu napravo. „Z každého prepadnutého hlasu polovica pôjde Ficovi. Každý hlas, ktorý získa strana pod päť percent, je hlas pre stranu Smer,“ vyhlásil Figeľ.

Nechcú socialistické smerovanie gréckeho typu

KDH je jediná reálna alternatíva proti socialistickej politike zadlžovania. KDH je podľa neho jediná stredopravá strana, ktorá ponúka občanom istotu, že hlas jej voličov neprepadne.

Pred Slovenskom stoja v sobotu podľa neho dve alternatívy. Prvou je socialistické smerovanie gréckeho typu, ktoré vedie k zadlžovaniu, nezamestnanosti a bankrotu. Druhou alternatívou je zodpovedná sloboda, zdravá ekonomika, čestná vláda. KDH takúto alternatívu ponúka a ponúkne ju aj partnerom, keď získa dostatočnú podporu.

Skutočným lídrom pravice bude podľa Figeľa ten, koho vyberú občania SR. „Im patrí demokracia, oni sú správcami vecí. V sobotu pridelia mandáty stranám a politikom a strany to majú rešpektovať. KDH chce počúvať voličov. Voliči rozhodnú o ďalšom vývoji a budúcnosti SR,“ povedal Figeľ v súvislosti s dnešným tvrdením predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu, že líder pravice bude ten, kto nepôjde so Smerom-SD.

Trojica kresťanských demokratov ponúka alternatívu proti Smeru

Traja členovia KDH Daniel Lipšic, Jana Žitňanská a Radoslav Procházka vydali na internete vyhlásenie, v ktorom ponúkajú alternatívu proti Smeru, nie s ním.

„Nič nie je vyhraté, ale nič nie je ani prehraté. Situácia sa vyvinula tak, že vládu buď zostaví Smer, alebo ju budeme zostavovať my, kresťanskí demokrati. Zatiaľ vyzerá pravdepodobnejšie, že ju zostaví Smer,“ napísala trojica na internetovej stránke www.terazjetencas.sk. Podľa nich však o tom rozhodnú voliči, ak prídu voliť.

„My sme KDH, s rovným chrbtom a hlavou hore. Ponúkame vám alternatívu proti Smeru, nie s ním. Ak chceme spoločne zabrániť Orbánovej ceste márnotratnej samovlády, potrebujeme na to každý Váš hlas. S nami Váš hlas neprepadne. Potrebujeme zabrániť opakovaniu roka 1994, keď sa vďaka prepadnutým pravicovým hlasom dostal k moci Mečiar,“ napísala trojica na internete.

Ako povedal pre agentúru SITA Procházka, trojici ide o mobilizáciu voličov, ktorá je v úplnom súlade s líniou a názormi vedenia strany. „Slúži to na podporu doterajších vyjadrení Jána Figeľa. Máme totiž obavu, že by pravicové hlasy mohli prepadnúť a ponúkame váhajúcim voličom alternatívu proti Smeru,“ povedal Procházka.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM