Webnoviny - Svet

Ak zlepšíme obranu, Slovákov môžeme zdolať, povedal poľsky tréner

WEBNOVINY.SK

PRAHA 11. októbra (WEBNOVINY) – Maličká poľská šanca prebojovať sa na budúcoročný svetový šampionát vo futbale definitívne zhasla v sobotu v Prahe. Prehru 0:2 vidí nový poľský tréner Stefan Majewski ako zaslúženú, ale na hre svojich zverencov videl aj pozitívne momenty.

„Do prvého gólu to bolo celkom dobré. Potom sme urobili chybu, po ktorej sme prehrávali 0:1. Druhý gól bol už len otázkou času, lebo súper bol lepší. Aj my sme mali dve solídne šance, ale nevyužili sme ich. Ukázal sa rozdiel najmä v tom, že českí futbalisti hrajú v lepších kluboch ako tí naši, a preto majú aj vyššiu kvalitu,“ komentoval pre poľské médiá tréner Stefan Majewski.

Poľský kouč vo všeobecnosti nebol spokojný s hrou ani výsledkom, ale uviedol, že na hráčoch, ktorí sa predstavili na Letnej, sa dá stavať v budúcnosti. Tá najbližšia sa spája so stredajším Chorzówom a súbojom so Slovákmi. Domácim v ňom pôjde už len o prestíž, ale hosťom o postupové víťazstvo. „Urobíme si podrobnú analýzu zápasu v Prahe a potom sa rozhodneme, komu dáme šancu v stredu proti Slovensku. Osobne si myslím, že keď odstránime chybičky v obrane, máme šancu zvíťaziť,“ uviedol S. Majewski.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM