Erik Bojničan Kultúra

Aká hudba, taký rozhovor :) Jozef Žemľa celkom vážne o kariére, komplexoch i hlohoveckej kultúre

Jozef Žemla, hudobník z Hlohovca, ktorého počiny nenechávajú ani jedno oko suché prezradil o sebe a svojej tvorbe mnohé veci. Prečítajte si rozhovor!

Ilustračný obrázok k článku Aká hudba, taký rozhovor :) Jozef Žemľa celkom vážne o kariére, komplexoch i hlohoveckej kultúre
Zdroj: Dnes24.sk

Mladý hudobník Jozef Žemla s jeho netradičnou tvorbou, ktorá by sa dala označiť za kontroverznú sa podľa jeho slov v živote našiel a už stojí pevne na nohách, čo sa určite odráža aj v jeho tvorbe. Za ostatné obdobie obohatil hlohoveckú hudobnú scénu piesňami ako Nesmrteľný tanečník, baladou o nešťastnej láske Srdce jak šmirgel alebo už legendárnou Kroatičnou pogodou, ktorá rozjasní aj najčiernejší deň. Viac nám o tvorbe, ako aj o Jezefov samotnom prezradil v rozhovore Albrecht Klajdač, výkonný riaditeľ sekcie komunikácie s verejnosťou.

Pôjdem priamo na vec a spýtam sa prečo ľudia nenávidia Jozefa Žemľu?

No, myslím si že Jožko je veľmi priamy, inteligentný a úprimný človek. Taký musí samozrejme liezť zakomplexovaným ľuďom maximálne na nervy. Ale v poslednom čase sa to zlepšilo a myslím že Jozefa kopa ľudí prijalo medzi seba. Je to aj tým, že on sa ako osobnosť dal do poriadku, neberie drogy a hrá stále skvelo na gitare, ba sa stále rozvíja a niekam snaží posunúť, čo ho myslím drží nad vodou. Dá sa povedať, že sa v živote už našiel a už stojí pevne na nohách.

Mám taký pocit, že Jozef je ako šedá eminencia kultúry v Hlohovci. Málo ľudí o ňom dačo vie, nejak výrazne sa nepretláča dopredu. Prečo?

Jozef Žemla miluje Hohovec, vyrastal v ňom, spoznal skoro všetkých z Hlohovca (smiech). Miluje všetky kúty Hlohovca, nádhernú prírodu, fabriky, kuriozity Hohovca. Je to pre neho najkrajšie mesto. Je zvláštne a niekedy tvrdé žiť v Hlohovci, ale každopádne je to čarovné mesto v ktorom aj chce zostať a účinkovať. Momentálne sa však venuje sebarozvoju a musí často odchádzať z Hc. Cez víkend ho tam však nájdete na dobrom pivku v nejakom dobrom bare a v dobrej nálade. A prečo sa Jozef nepretláča? No, na to on nikdy nebol. Radšej sleduje hudobnú scénu a smeje sa (smiech).

Kedy uvidíme Jozefa hrať nejakú veľkú kultúrnu akciu v Hlohovci?

Podľa toho čo sme sa dozvedeli z dôverných kruhov Jozef pravdepodobne nebude hrať žiadnu akciu v blízkej dobre. Teda aspoň nie oficiálnu. Jozef je otvorene povedané v Hlohovci zakázaný a „persona non grata“. Ako som už uviedol, myslím si že kopa ľudí má z neho komplexy, pretože medzi ním a ostatkom hudobníkom je priepastný rozdiel (smiech). To znamená, že ho logicky nebudú podporovať a niekam volať. Jozefa to však nehnevá, pretože má aj tak kopu iných povinností. Sú tu ľudia s ktorými vždy dačo natočí a ostatní to buď v sebe potlačia a odignorujú ,alebo tí normálnejší a vyrovnanejší podporia a zasmejú sa.

Kde Jozef vyrastal?

Jožko už od malička vyrastal na Vinohradskej ulici a už tam páchal svoje prvé zločiny proti spoločnosti. Do teraz tam často chodí škodiť a hrať nahlas na gitare v činžiaku. Ľudí to však nehnevá, pretože miestny z činžiaku ho podporujú (smiech) Čo viem, tak navštevoval II. Základnú školu a čo mi hovoril, dosť ju nenávidel aj miloval zároveň. Bola to taká jeho detská schyzofrénia (smiech).

Čo Jozef chystá do budúcna?

Určite točiť hudbu a klipy, nech má načo spomínať. Vždy sa nám zíde pár super ľudí ktorí nám pomôžu s natáčaním a pekne sa zabavíme. Samozrejme všetko je bez alkoholu (smiech) iba tak, triezvo ako sa na Hlohovec patrí (smiech).

Dačo na záver?

Naozaj veľa milých ľudí nás chválilo za naše klipy a písali nám aj ľudia, že ich to drží nad vodou čo sa týka depresií. Všetkým týmto ľudom ďakujeme z celého srdca a sľubujeme, že budeme pokračovať a zlepšovať sa, aby každý mohol povedať, že je z Hlohovca aj keď bude na druhej strane sveta a zasmiať sa zo srdca aj keď to bude celé vyzerať trápne. Jozef je jednoducho taký. Je občas prchký, ale aj má veľkú „kroatičnú pogodu“ v srdiečku (smiech). –

Pripomeňte si leto Kroatičnou pogodou v priloženom vi­deu.

Môže vás zaujímať:

Letný hit hlohoveckej kapely utkvie v pamätiach generácií: Z tohto klipu ľahnete smiechom :)

Hlohovecké Dety z defektu s novým klipom: Tentokrát o nešťastnej láske, smutní však určite nebudete :) VIDEO

Hlohovčania na YouTube s novým hitom: Príbeh nesmrteľného tanečníka aj retro klip fakt stojí za to! :) VIDEO

Foto/Video: Jozef Žemla

Kontroverzný hlohovský hudobník Jozef Žemla
2
Galéria
Letný hit hlohoveckej kapely ...utkvie v pamätiach generácii: Ľahnete smiechom :
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie