Regióny

Ako účes Marge Simpsonovej: Staromestský vianočný stromček je terčom vtipov

Napriek pandémii sa mnohé mestské časti snažia dostať do Bratislavy trocha vianočnej atmosféry. Staromestský stromček však vyvoláva vášne.

Ilustračný obrázok k článku Ako účes Marge Simpsonovej: Staromestský vianočný stromček je terčom vtipov
4
Galéria
Foto: Eva Sládková / Zdroj: Dnes24.sk

Keď sa chcete nadýchať adventnej nálady, prechádzka v centre Bratislavy je na to ako stvorená. Vianočný stromček stojí už aj na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí a nechýba ani výzdoba. Stromček na Hlavom námestí zabezpečil Magistrát Bratislavy, Hviezdoslavovo námestie patrí tak, ako každý rok, Starému Mestu.

Krivý smrek

Starému Mestu daroval tohtoročný vianočný stromček súkromník a ide o smrek pichľavý. No zdá sa, že ľudí veľmi neočaril. Na sociálnej sieti sa ihneď objavila kritika.

„To kto, pre boha živého, vyberal? Dúfam, že ste za to aspoň neplatili, bo fakt že.. ehm,“ napísal na stránke Starého Mesta Ľuboš.

„Tento stromček mal očividne po celú dobu rastu kosmodisk. Inak si neviem vysvetliť takto nevkusne vyrastený stromček… Sorry, ale je fakt zlý,“ trochu vtipnejšie okomentoval Dalibor.

Našli sa však aj takí, ktorí sú k nedokonalostiam zhovievavejší.

„Veľmi milé. Stromček je pekný, aj keď nie je dokonalý. A keď už mal byť vyrúbaný, je super, že ešte poslúži ako vianočný. Ďakujem za ekologické cítenie,“ napísala Simona.

Margein účes

Objavil sa aj názor, že stromček je podobný účesu Marge Simpsonovej zo známeho seriálu. Starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová sa ale nenechala vykoľajiť a kritikom odkázala:

„Prečo stromček vyzerá ako Margein účes? Lebo svet nie je dokonalý. Tento stromček nedosiahol svoj symetrický vzrast, lebo mu v tom bránil ľudský výtvor – dom. Keď začal narúšať základy stavby, požiadali majitelia o výrub a keďže bol statný a košatý, ponúkli ho ako vianočný,“ vysvetlila starostka, ktorá na záver všetkým zaželala pekné Vianoce.

SME RADI, že vás staromestský stromček inšpiruje. Lebo také majú Vianoce byť - inšpiratívne. PREČO STROMČEK NA...

Posted by Staré Mesto - srdce Bratislavy on Wednesday, December 2, 2020
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM