Technológie

Ako vašu oblasť zasiahol COVID-19? Google Mapy začali zobrazovať dotknuté miesta

Internetový gigant prichádza s užitočnou novinkou. Mapy Google prinášajú aktuálne informácie o Covid-19.

Ilustračný obrázok k článku Ako vašu oblasť zasiahol COVID-19? Google Mapy začali zobrazovať dotknuté miesta
5
Galéria

Mapy Google sú obľúbenou aplikáciou, ktorú pri navigácii používa viac ako miliarda ľudí. Aktuálne prichádzajú s užitočnou novinkou.

Koronavírus sužuje celý svet a počas potuliek môže padnúť vhod vedieť, ako je zasiahnutá naša cieľová destinácia. Spoločnosť Google preto vo svojej mapovej aplikácii postupne sprístupňuje novú vrstvu COVID-19.

Farebne odlíšené

„Vrstva COVID‑19 zobrazuje 7-dňový priemer počtu nových prípadov na 100 000 ľudí. Informuje tiež, či počet prípadov rastie alebo klesá,” píše Google a dodáva, že informácie budú dostupné pre všetkých 220 krajín a teritórií, ktoré podporujú Mapy Google.

Všetky lokality sú farebne odlíšené: sivá (menej ako 1 prípad), žltá (1 až 10 prípadov), oranžová (10 až 20 prípadov), tmavooranžová (20 až 30 prípadov), červená (30 až 40 prípadov) a tmavočervená (viac ako 40 prípadov).

Údaje o počte nakazených Google získava z viacerých autoritatívnych zdrojov. Medzi nimi je aj univerzita Johnsa Hopkinsa, noviny New York Times a portál Wikipedia.

Tieto zdroje získavajú údaje od organizácií verejného zdravotníctva, ako sú Svetová zdravotnícka organizácia, ministerstvá zdravotníctva jednotlivých štátov spolu so štátnymi a miestnymi zdravotnými agentúrami a nemocnicami. Google dáta od týchto zdrojov využíva aj pri zobrazovaní informácií o Covid-19 vo vyhľadávaní, a teraz už aj Google Mapách.

Článok pokračuje pod fotografiou.

Novinka bude k dispozícii v mobilnej aplikácii Mapy Google pre Android aj iOS.

Návod na zapnutie novej vrstvy COVID-19 je jednoduchý. V aplikácii Mapy Google kliknite na tlačidlo v pravom hornom rohu (pod profilovým obrázkom). Následne by ste mali v zozname vrstiev vidieť novú vrstvu s názvom “COVID-19: Informácie”.

Článok pokračuje pod fotografiou.

Spoločnosť Google na svojom blogu uviedla, že novinku bude celosvetovo spúšťať postupne v priebehu tohto týždňa.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Máte už v aplikácii Mapy Google dostupnú vrstvu COVID‑19?

Áno 11.4%
Nie 88.6%
COVID-19 Informácie na Mapách Google
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie