Rôzne

AKO VYZERÁ DEŇ bratislavského taxikára: Viete, koľko denne najazdia?

Denne najazdených desiatky až stovky kilometrov, stretávanie nových ľudí a práca v strese. Zisťovali sme, ako vyzerá deň bratislavského taxikára.

Ilustračný obrázok k článku AKO VYZERÁ DEŇ bratislavského taxikára: Viete, koľko denne najazdia?
12
Galéria
Zdroj: pixabay.com

Pre mnohých nebezpečné či stresujúce, iní by si toto povolanie radi vyskúšali. Redakcia Bratislava24.sk sa obrátila na jednu z najrešpekto­vanejších bratislavských taxislužieb Taxi Trend, aby sme sa o práci taxikára dozvedeli niečo viac.

Začiatok pracovného dňa

„V našej taxislužbe nastupuje vodič do práce približne o 6:30 hod. Na dispečingu si preberie potrebné doklady od vozidla, registračnú pokladnicu, tablet na komunikáciu s dispečingom a bankový POS terminál,“ informuje bývalý taxikár a v súčasnosti majiteľ Taxi Trend Peter Fitoš.

Predtým, ako sa vodič vydá na prvú jazdu, musí ešte urobiť krátku obhliadku vozidla a so zapnutým tabletom ide na stanovisko, kde sa zaregistruje a čaká na prvú objednávku.

Desiatky najazdených kilometrov

„Práca vodiča v taxislužbe je dosť stereotypná, nakoľko sa úkony stále opakujú. Prebrať objednávku, ísť pre zákazníka a odviesť ho na danú adresu. Keď je zákazník zhovorčivý, tak jazda ubehne rýchlejšie. Keď si zákazník sadne na zadné sedadlo, je to potichu alebo útržkovitá komunikácia,“ vysvetľuje Fitoš.

Vodič denne urobí v priemere 12 až 15 jázd a najazdí 150 až 180 kilometrov. „Každý taxikár v Bratislave si zaslúži veľké uznanie za vykonanú prácu. Jazdiť v Bratislave je veľmi zložitá práca a preto obdivujem všetkých taxikárov,“ povedal Fitoš.

Veselé príhody

Práca taxikára prináša so sebou aj množstvo veselých príhod, ktoré sa rozprávajú po stanoviskách. O jeden úsmevný príbeh sa s nami podelil aj Peter Fitoš, keď raz podvečer viezol mladý pár do nóbl reštaurácie.

„Vo firme sme mali akurát nové mercedesy a mladík ma stále nabádal, aby som išiel rýchlejšie. Na moju argumentáciu mal vždy pohotovú odpoveď, či sa to týkalo policajtov alebo opráv nabúraných áut. Najviac ma ale dostalo a nevedel som, či sa mám smiať alebo nadávať, keď mi povedal, že veľmi dobre pozná majiteľa firmy Fitoša a vyžehlí mu „prúser“, keď sa niečo stane pri rýchlej jazde.“

Ilustračný obrázok

Parkoviská taxislužieb v centre Bratislavy
12
Galéria
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM