Aktualizované Krimi

Požiar v Trnave: V meste horela strecha sladovne, VIDEO

Požiar strechy sladovne zamestnal trnavských hasičov v stredu podvečer. Profesionálom vypomáhali aj dobrovoľné hasičské zbory.

Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Hasiči zasahovali v stredu (23. 9.) v podvečerných hodinách v Trnave pri požiari strechy vo firme Sessler. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Mária Zaťková.

Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka z Hasičskej stanice (HS) v Trnave so štyrmi kusmi techniky a 11 príslušníkmi. „V čase príchodu príslušníkov HaZZ na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar strechy trojposchodovej polyfunkčnej budovy s rozlohou približne 70 krát 20 metrov s plechovou krytinou, ktorá je celá zasiahnutá požiarom,“ uviedla Zaťková.

Po prvotnom zásahu na miesto udalosti boli povolané ďalšie sily a prostriedky v počte štyri kusy techniky a osem príslušníkov HaZZ z HS v Trnave, Galante a Piešťanoch. „Počas zásahu sa súčasne rozoberala konštrukcia strechy a odhášali skryté ohniská. Miesto požiaru bolo kontrolované pomocou dvoch termokamier. Pri zásahu pomáhalo aj 11 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí Križovany nad Dudváhom, Voderady a Pole,“ doplnila krajská hovorkyňa HaZZ.

Pri požiari nedošlo k žiadnemu zraneniu osôb. Na miesto udalosti sa dostavili príslušníci Policajného zboru. „Zabezpečovali priestor zásahu a prítomný zisťovateľ skúmal príčiny vzniku požiaru. Zásah bol ukončený krátko po 23.00 h. Predbežná škoda bola majiteľom vyčíslená na 180 000 eur a uchránené hodnoty predstavujú sumu približne 500 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ informovala Zaťková.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Požiar sladovne v Trnave
7
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM