han Zo Slovenska

VYŠETROVATEĽ nemá pre Tibora Gašpara dobré správy: ŽIADA pre neho VÄZBU!

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal v sobotu podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvinených policajného exprezidenta Tibora Gašpara a Romana Stahla v rámci policajnej akcie Ezechiel 7.

Ilustračný obrázok k článku VYŠETROVATEĽ nemá pre Tibora Gašpara dobré správy: ŽIADA pre neho VÄZBU!
Zdroj: Dnes24.sk

Informoval o tom odbor komunikácie Prezídia Policajného zboru (PZ), pre TASR to potvrdil aj advokát Tibora Gašpara Marek Para. Podnet podal vyšetrovateľ službukonajúcemu prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry spolu s kompletným vyšetrovacím spisom.

Polícia zároveň reagovala na sobotné medializované vyhlásenia, podľa ktorých je polícia nečinná a nepracuje cez víkend.

„Vyšetrovateľ nepretržite od včerajšieho dňa, aj dnes, vykonáva v tejto veci úkony na Národnej kriminálnej agentúre,“ ozrejmila s tým, že výsledkom úkonov je podnet na väzobné stíhanie obvinených.

Čo je vo veci?

Tibora Gašpara a Romana Stahla zadržali v piatok (11. 8.) v skorých ranných hodinách v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti. Okrem nich je obvinený aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. Policajnému exprezidentovi spolu s Norbertom Bödörom vzniesli obvinenie z troch skutkov kvalifikovaných ako prečin podplácania.

Tretiemu obvinenému Romanovi Stahlovi vniesli obvinenie zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a troch skutkov kvalifikovaných ako zločin prijímania úplatku.

Korupčné skutky sa týkajú podplácania verejného činiteľa v súvislosti s vyšetrovaním trestných vecí vedených na NAKA týkajúcich sa spoločnosti Doprastav, Váhostav a Technopol.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

KLIKNITE aj na tieto články:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM