Webnoviny - Svet

Alojz Hlina chce v parlamente odkryť plazivý neoboľševizmus

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Poslanec Alojz Hlina sa v parlamente Maďarom ospravedlnil za správanie sa a výroky predsedu SNS Jána Slotu.

„Chcem sa ospravedlniť všetkým Maďarom a je v zásade jedno, kde sú (…) za slová a činy človeka, ktorý v tomto parlamente sedel, Jána Slotu. Aj za to, že to trvalo tak dlho, kým ten človek mal moc a vplyv v tomto štáte,“ povedal v piatok na úvod tretieho rokovacieho dňa druhej schôdze Národnej rady SR, v ktorej pokračuje diskusia o programovom vyhlásení vlády.

Slota podľa Hlinu svojími výrokmi na poli slovensko-maďarských vzťahov pokazil všetko, čo sa len dá. Upozornil, že žil niekoľko rokov v Číne, kde sa naučil, že oponentovi nemožno vziať tvár a usilovať sa ho pokoriť.

„Takí ľudia sú nadobro a navždy diskvalifikovaní z akejkoľvek diskusie na túto tému,“ podčiarkol s tým, že Slota by nemal byť ani pri stole, kde sa o slovensko-maďarských problémoch diskutuje. Hlina dodal, že od južných susedov by sa Slováci mohli učiť láske k vlasti.

Hlina svojim poslaneckým kolegom sľúbil, že do diskusie sa prihlási ešte raz. „Zistil som, že to je možné, prihlásim sa ústne.“ V ďalšom vystúpení chce odhaliť nebezpečenstvá ukryté v programovom vyhlásení vlády – predovšetkým „kryptovaný, plazivý neoboľševizmus“ a aj to, prečo je rómsky problém spomenutý na predposlednej a poslednej strane dokumentu.

Po Hlinovi je do rozpravy písomne prihlásených 21 rečníkov, možno teda predpokladať, že poslanci v piatok diskusiu o programovom vyhlásení nedokončia a hlasovať sa o tomto dokumente bude až počas nasledujúceho týždňa.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM