Americká CNN pripomenula krásu Spišského hradu: Toto o ňom uviedla!

Americká spravodajská televízia CNN na svojom webovom portáli opäť upozornila na nádheru a hodnotu Spišského hradu.

Ilustračný obrázok k článku Americká CNN pripomenula krásu Spišského hradu: Toto o ňom uviedla!
Zdroj: Dnes24.sk

Na svojom webe v týchto dňoch zverejnila viacero tradičných koncoročných príspevkov typu „naj za rok 2017“ a medzi nimi v sekcii cestovanie zopakovala aj článok z augusta tohto roku s titulkom Veľkolepé opustené hrady sveta.

CNN v tomto článku predstavila novú knihu írskeho spisovateľa Kierona Connolyho s názvom Opustené hrady. Okrem autora a knihy priblížila aj päť hradov z publikácie a medzi nimi hneď na prvom mieste Spišský hrad.

V odseku s podtitulkom Vrstvy histórie CNN uviedla, že mnohé hrady majú históriu tiahnucu sa celými storočiami. „Po celé roky dali rôzni majitelia a rôzne konflikty svoju pečať architektúre hradov. Odlupovanie týchto vrstiev ponúka fascinujúci pohľad do minulosti,“ uviedla.

Jedným z takých hradov je práve Spišský hrad na Slovensku, ktorý začal svoj život v 12. storočí ako románska pevnosť. O storočie neskôr sa otočil smerom ku gotike a v 15. storočí bol kompletne prestavaný. Neskôr ho noví majitelia zmenili na renesančné rodinné sídlo, uviedla CNN.

Tá zároveň pripojila k textu aj fotografiu hradu s popisom „Spišský hrad je skvostným goticko-románskym hybridom“.

Do výberu piatich hradov CNN sa popri Spišskom hrade dostali veža Mortella na Korzike, hrady Ballycarbery a Minard v Írsku a Golkonda v Indii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: TASR

Odporúčame