Peter Klimant Zo Slovenska

Andrej Danko končí s advokáciou, svoje majetky nebude rozvíjať podnikaním

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) pozastavuje svoju advokátsku činnosť a mieni sa s ňou rozlúčiť. Sľubuje tiež, že nebude svoj majetok zvyšovať podnikaním.

Ilustračný obrázok k článku Andrej  Danko končí s advokáciou, svoje majetky nebude rozvíjať podnikaním
Zdroj: Dnes24.sk

Majetkové priznanie podá čoskoro. Oznámil to na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave. Reagoval tým aj na článok o tom, že prostredníctvom podpory kúpeľníctva chce pomôcť kúpeľníkom, s ktorými je prepojený.

„Rozhodol som sa po útokoch pozastaviť výkon funkcie advokáta a následne po uzavretí účtovných operácií sa s profesiou advokáta rozlúčiť,“ povedal Danko. Ohradil sa voči medializovaným informáciám o podpore kúpeľníkov, ktoré sú podľa neho neoverené a hrubo zasahujú do jeho súkromného života.

Danko zdôraznil, že nie je majetkovo činný v kúpeľoch či spoločnostiach. „Mám jedinú spoločnosť, ktorá vlastní moje nehnuteľnosti,“ poznamenal. Odmieta aj prepojenie na finančnú skupinu J&T. Zároveň avizoval, že ako predseda parlamentu nebude konateľom žiadnych obchodných spoločností. „Ako advokát som nadobudol rôzne aktíva, ktoré vlastním. Ale nebudem rozvíjať svoje majetky podnikateľskou činnosťou ďalej počas tejto funkcie. Zriekam sa toho,“ vyhlásil.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM