Webnoviny - Svet

Armstrongov tím je silnejší, tvrdí Contador

WEBNOVINY.SK

PISA 12. decembra (WEBNOVINY) – Španielsky cyklista Alberto Contador pripustil, že jeho tím Astana sa odchodom viacerých popredných jazdcov k Lanceovi Armstrongovi oslabil. Zároveň však potvrdil, že jeho hlavnou prioritou pre budúci rok zostáva obhajoba triumfu na Tour de France. „Uvedomujem si, že Armstrongov tím RadioShack má opticky vyššiu kvalitu ako ten náš. Sú možno silnejší, ale atmosféra u nás je skvelá. Tvrdo pracujeme a tešíme sa na nové výzvy. Uvidíte o pár mesiacov,“ uviedol Alberto Contador počas predsezónneho kempu v talianskom Toskánsku.

Až osem z deviatich členov Astany, ktorí v tomto roku účinkovali na Tour de France, nasledovalo kroky Lancea Armstronga a pripojilo sa k novému americkému zoskupeniu RadioShack vrátane Leviho Leipheimera, Andréasa Klödena, ale aj manažéra Johana Bruyneela. Lídrami Astany by mali byť v najbližšej budúcnosti okrem Contadora po dopingovom previnení navrátivší sa Kazach Alexander Vinokurov a tiež Španiel Oscar Pereiro, víťaz Tour de France z roku 2006, ktorý nedávno prestúpil z Caisse d´Epargne. „V tomto roku som sa asi najviac spotil v súbojoch s Andym Schleckom, ale tipujem, že v budúcom roku môže byť pre mňa ťažkým súperom aj Leipheimer,“ zaprognózoval si víťaz Tour de France, Giro d´Italia aj Vuelty. Na otázku, či sú už zabudnuté vzájomné trenice s Armstrongom, 27-ročný Španiel skonštatoval: „Rok 2009 a všetko s ním spojené je už pre mňa minulosťou. Zaujíma ma už len sezóna 2010 a nové výzvy. Čo sa týka Armstronga, nevylučujem, že raz v budúcnosti budeme opäť kolegami v tíme. Aj v cyklistike platí, že nikdy nehovor nikdy.“

Contador by mal svoj cyklistický rok 2010 odštartovať vo februári na pretekoch Okolo Algarve v Portugalsku, kde bude obhajovať tohtoročné víťazstvo.

SITA, AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM