Webnoviny - Svet

ASBIS Virtualinfo jeseň 2011

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 17. októbra (WBN/PR) – Vďaka veľkému záujmu a úspechu konferencie Virtual Info, ktorú pre svojich zákazníkov pripravil jeden z najväščích distribútorov na Slovensku, ASBIS SK v marci 2011, sa opäť rozhodol ku koncu roka priniesť ďalšiu príležitosť predstaviť lídrov z oblasti virtualizácie a cloud computingu ešte v tomto roku, na jeseň 2011. Ústrednou témou tejto konferencie bola nová verzia virtualizačnej platformy VMware vSphere 5.0 a zhruba 200 vylepšení a noviniek, ktoré so sebou priniesla. Ako sa vyjadril obchodný riaditeľ ASBIS SK, Andrej Buchamer v úvode konferencie: “Cloud sa stáva súčasťou každodenného života, veríme, že je budúcnosťou IT. Nielen cloudové technológie sa vyvíjajú s takou dynamikou, že sme presvedčení o tom, ze prinášať čerstvé informácie o nich s dostatočnou periodicitou má pre našich zákazníkov zmysel.” Medzi partnermi konferencie boli napríklad spoločnosti Hewlett Packard, VMware, EMC, Cisco, Dell, IBM, Check Point, SafeNet či Veeam. Okrem toho sa predstavili aj partnerské spoločnosti: ATOS, ICZ, TCX, VisionIT a Zutom, ktorí odprezentovali zákazníkom najnovšie virtualizačné technológie a skúsenosti s nimi 14.septembra v hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

Zúčastnení zákazníci potvrdzujú, že virtualizácia je u nás už známa téma a stále je o čom hovoriť: 48% potvrdilo, že ich infraštruktúra je už virtualizovaná, 35% pracuje na konsolidácii celej IT infraštruktúry v dlhodobom horizonte a 16% plánuje virtualizovať už v blízkej budúcnosti.

Z toho vyplýva, že cloud na Slovensku je už známou a niekde aj zabehnutou skutočnosťou, a tiež to, že je o čom diskutovať – predovšetkým čo sa týka praktických skúseností.

Viac informácií o konferencii, ako aj prezentácie a videá si môžete pozrieť tu: http://www.virtualinfo.sk/…-jesen-2011/

O ASBIS SK: Spoločnosť ASBIS SK je druhým najväčším distribútorom výpočtovej techniky a najväčším IT distribútorom s pridanou hodnotou (VAD – Value Add Distributor) na Slovensku. Svojim zákazníkom okrem klasickej distribúcie IT produktov ponúka na mieru šité komplexné riešenia.

Produktové portfólio ASBIS-u zahŕňa všetky základné komponenty potrebné k zostaveniu počítačovej zostavy – procesory, základné dosky, pevné disky, monitory, grafické karty a pod.. Taktiež ponúka širokú paletu sieťových komponentov, serverov, značkových PC, notebookov, periférií a softvéru. Čo sa týka priamych distribúcií, ASBIS SK distribuuje produkty takých značiek ako napríklad EMC, Hitachi, HP, IBM, Intel, Microsoft, Oracle, Samsung, Toshiba, VMware a mnoho ďalších.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM