Webnoviny - Svet

Ashton Kutcher sa už nebude vyjadrovať cez Twitter

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) – Americký herec Ashton Kutcher oznámil, že o jeho konto na mikroblogovacej sieti Twitter sa bude starať už iba jeho manažment.

Dôvodom tohto rozhodnutia je skutočnosť, že 33-ročný herec sa stal terčom kritiky pre svoje nedávne výroky o škandále so sexuálnym zneužívaním chlapcov na Pennsylvania State University.

Kutcher na Twitteri vyjadril svoj nesúhlas s výpoveďou hlavného trénera amerického futbalu Joea Paterna, ktorý viedol tím univerzity.

Neskôr, keď vyšli najavo okolnosti jeho výpovede, však svoj komentár vymazal. Dôvodom trénerovej výpovede bol totiž fakt, že Paterno neinformoval políciu, keď sa v roku 2002 dozvedel, že jeho bývalý asistent Jerry Sandusky pohlavne zneužíval chlapcov. Sanduského 5. novembra zatkli a obvinili zo 40 prípadov sexuálneho zneužívania ôsmich chlapcov počas 15 rokov.

Jeden z Kutcherových nasledovníkov na hercov komentár odpísal: „S ôsmimi miliónmi nasledovníkov by si si svoj názor mohol nechať pre seba, keď nepoznáš všetky fakty“. Kutcher mu na to odpísal, že s názorom dotyčného súhlasí. Neskôr vyhlásil, že už sa prostredníctvom Twitteru nebude vyjadrovať.

„S okamžitou platnosťou prestávam používať Twitter a to až do času, kým sa nenaučím správne tento komunikačný prostriedok používať. Cítim sa hrozne, že som spravil takúto chybu. Už sa to viac nestane,“ dodal Kutcher, ktorého konto budú teraz spravovať členovia jeho manažmentu. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM