Webnoviny - Svet

Audi v marci predala vyše 125 tisíc áut

WEBNOVINY.SK

Foto: Ondrej RabatinFRANKFURT 7. apríla (WEBNOVINY) – Nemecký výrobca luxusných automobilov Audi v marci zvýšil predaje o 13,9 % na 125 700 vozidiel.

Dcérska spoločnosť nemeckej skupiny Volkswagen (VW) ďalej vo štvrtok informovala, že za celý prvý kvartál predala celkovo 312 600 áut, čo bolo o 18,4 % viac ako v rovnakom období minulého roka. K rastu prispel najmä silný dopyt na domácom nemeckom trhu a v Británii.

Automobilka minulý mesiac uviedla, že v tomto roku chce prekonať hranicu 1,2 mil. predaných vozidiel. Prevádzkovú maržu, ktorá v roku 2010 vzrástla o štyri percentuálne body na rekordných 9,4 %, chce zároveň spoločnosť udržať na rovnakej úrovni aj v roku 2011.

Koncern Volkswagen pôsobí na Slovensku prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Volkswagen Slovakia. V bratislavskom závode vyrába Volkswagen Touareg, Audi Q7, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine má závod na výrobu komponentov a v Košiciach sa pripravujú autá na export do Ruska. Automobilka patrí k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.

Pracuje v nej približne 7 000 zamestnancov. Spoločnosť od svojho vzniku vyprodukovala už viac ako 2,5 milióna vozidiel značiek Volkswagen, Audi, Škoda, SEAT i Porsche. Začala tiež ako prvá spomedzi závodov koncernu Volkswagen so sériovou výrobou hybridného vozidla – Touareg Hybrid.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM