B. BYSTRICA: Mesto pozýva občanov celý týždeň športovať

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

Historické centrum Banskej Bystrice Foto: SITA/Dušan HeinBANSKÁ BYSTRICA 23. mája (WEBNOVINY) – Mesto Banská Bystrica v spolupráci so športovými klubmi a školami na území mesta pripravil na budúci týždeň sériu športových podujatí nazvanú Týždeň športu pre všetkých.

Na školských ihriskách, mestskej plavárni, futbalovom štadióne či v lokalite prezývanej Park pod Pamätníkom SNP sa záujemcovia budú môcť venovať bedmintonu, minifutbalu, korčuľovaniu, kolobežkovaniu, basketbalu, plávaniu a ďalším športovým aktivitám.

Séria podujatí odštartuje v pondelok ráno futbalovým festivalom detí materských škôl, uzavrie ho v sobotu thajský box v športovej hale na Štiavničkách. „Pri zostavovaní harmonogramu športových aktivít sme mysleli aj na skôr narodených Banskobystričanov.

Zariadenie pre seniorov Jeseň na Internátnej ulici bude hostiť stolnotenisový turnaj. Osobne sa veľmi teším aj na Olympijský festival detí Banskej Bystrice, ktorým bude v stredu žiť športový areál Základnej školy na Golianovej ulici“, uviedol banskobystrický primátor Peter Gogola.

O programe týždňa športu informuje mesto prostredníctvom plagátov a svojej internetovej stránky.

Tento článok nie je možné komentovať.