Krimi

Banková úradníčka lieta v problémoch: Vyšetrovateľ ju obvinil z nepriamej korupcie

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil 38-ročnú zamestnankyňu banky z nepriamej korupcie. Za úplatok 13.320 eur mala sľúbiť bezproblémové schválenie úveru.

Ilustračný obrázok k článku Banková úradníčka lieta v problémoch: Vyšetrovateľ ju obvinil z nepriamej korupcie
Zdroj: pixabay

Sprostredkovateľ, zaoberajúci sa poskytovaním služieb v oblasti finančníctva, riešil v marci 2017 úver pre svojho klienta, priblížil podrobnosti prípadu Slivka. „Obrátil sa štandardne na jednu z bánk, kde o možnostiach úveru jednal s produktovou manažérkou. Tá ho mala uistiť, že schválenie úveru vie zabezpečiť, pretože má dobré vzťahy s kolegami,“ opísal Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

Vo veci úveru sa v banke stretli opäť v máji 2017. Na stretnutí už ale mala zamestnankyňa banky požadovať úplatok vo výške tri percentá z úveru. „Mala to odôvodňovať tým, že ide o stredne ťažký prípad, ktorý nie je jednoduché vybaviť a za kladné vybavenie sa musí vyrovnať aj na vyšších úrovniach banky,“ uviedol Slivka. Úplatok mal tiež zabezpečiť bezproblémovú spoluprácu pri schvaľovaní a poskytovaní úverov v budúcnosti.

Koncom januára 2018 mal vyšetrovateľ NAKA dostatok zákonných podkladov na to, aby mohol vo veci začať trestné stíhanie. V utorok (20.3.) policajti pracovníčku banky zadržali a vypočuli. Následne ju vyšetrovateľ obvinil z nepriamej korupcie a opäť vypočul. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Stíhaná je na slobode.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM