Ostatné športy

Banskobystrická latka sľubuje parádne výkony. Príde aj štvornásobná majsterka sveta

Pod Urpínom sa zídu hviezdne mená. Na 25. ročníku Banskobystrickej latky aj Lasickienéová a obhajca Wang.

Ilustračný obrázok k článku Banskobystrická latka sľubuje parádne výkony. Príde aj štvornásobná majsterka sveta
13
Galéria
Zdroj: TASR

Ruská skokanka do výšky Marija Lasickienéová sa predstaví na 25. ročníku Banskobystrickej latky. Dvadsaťšesťročná štvornásobná majsterka sveta (dvakrát vonku a v hale) bude súťažiť pod neutrálnou vlajkou, keďže ruská atletika má dištanc na medzinárodných podujatiach.

Lasickienéová v tejto sezóne vedie svetové tabuľky výkonom 203 cm, v stredu vyhrala v prvom štarte mimo Ruska v roku 2019 v Cottbuse výkonom 202 cm a mala nádejné pokusy na 205 cm, čo by bol jej halový osobný rekord. Zatiaľ má z vlaňajška 204, vonku 206 z roku 2017. Na Štiavničkách sa predstaví tretíkrát, v roku 2015 bola piata, ale vlani predviedla 202 cm a atakovala Vlašičovej rekord mítingu 205 cm. Od roku 2016 prehrala iba päťkrát zo všetkých štartov a priemer desiatich najlepších výkonov má 203.9 cm.

Medzi mužmi je favoritom obhajca vlaňajšieho prvenstva Číňan Jü Wang, ktorý vyhral v Hustopečiach s 230 cm. V štartovej listine mužskej súťaže jubilejnej 25. Banskobys­trickej latky je aktuálne 13 mien. Z nich jedenásť má skočených 230 a viac cm.

Ženská štartová listina má aktuálne jedenásť skokaniek, z nich tri už skočili dva metre a viac, všetky ostatné majú skočené viac ako 190 s jedinou výnimkou. Tou je slovenská jednotka Tatiana Dunajská.

Doteraz na BBL štartovali muži z 36 a ženy z 27 krajín, celkovo sa predstavilo 45 krajín, zo svetadielov chýba iba Austrália a Oceánia. V doterajšej 25-ročnej histórii sa zrodilo 68 mužských výkonov 230 cm a viac a 11 ženských dva metre a viac.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z minulého ročníka Banskobystric­kej latky!

Banskobystrická latka v OBRAZOCH - muži
13
Galéria
Zdroj: TASR
Banskobystrická latka v OBRAZOCH - ženy
15
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM