Webnoviny - Svet

BARÁNEK: Atmosféra v SDKÚ-DS je schizofrenická

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Situácia v SDKÚ-DS, keď sa Mikuláš Dzurinda opäť chystá kandidovať na predsedu strany a Iveta Radičová je premiérkou, je podľa analytika Jána Baránka schizofrenická. „V SDKÚ-DS vznikla zvláštna situácia. Mnohí voliči očakávali, že predsedníčkou strany sa po voľbách stane Radičová. Mali však mylné očakávania,“ uviedol Baránek dnes pre agentúru SITA. Podľa neho v SDKÚ-DS došlo k zvláštnej deľbe

Zvláštna situácia je podľa Baránka aj v tom, že v strane šéfuje Dzurinda Radičovej a vo vláde zas ona jemu. „Je to neštandardná situácia. Posolstvo strany voličovi je nejasné. SDKÚ-DS má našťastie zrelých voličov, ktorí to síce nemusia chápať, ale budú to akceptovať,“ dodal.

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda oznámil, že sa bude o túto funkciu opätovne uchádzať na novembrovom kongrese strany. Agentúru SITA o tom informoval hovorca SDKÚ-DS Michal Lukáč. Dzurinda zároveň rozhodol, že kongres sa bude konať 6. novembra v Bratislave. Kandidatúru na predsedu vylúčili v lete Iveta Radičová i Ivan Mikloš.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM