Barani už bez náskoku: Rozhodne sa v utorok!

Nervák do poslednej minúty. Hokejisti Dukly Trenčín v sérii vyrovnali s Banskou Bystricou na 3:3. Čaká nás rozhodujúci zápas. Pozrite si priebeh stretnutia.

Ilustračný obrázok k článku Barani už bez náskoku: Rozhodne sa v utorok!

Hokejisti Dukly Trenčín si vynútili siedmy zápas finále Kaufland play off Tipsport Ligy. V nedeľňajšom šiestom stretnutí zvíťazili na ľade obhajcu HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 a stav série vyrovnali na 3:3. Rozhodujúci duel sa uskutoční v utorok 24. apríla o 18.00 h v Trenčíne.

Priebeh stretnutia

V predchádzajúcich dvoch zápasoch Trenčania zvládli prvú tretinu excelentne, vždy s tromi gólmi, a aj teraz po nej viedli. Síce chudobnejšie, no vzhľadom na priebeh im aj skromný náskok maximálne vyhovoval. Postaral sa oň v 14. min presnou strelou pod žrď Švec, ináč si Trenčania utvorili len zopár dobrých streleckých možností.

Domáci si dávali pozor na defenzívu, napriek tomu však z viacerých šancí mohli pri chvíľkovom tlaku párkrát skórovať. O závar pred bránkou sa v 5. minúte postaral Hohmann, o dve minúty neskôr prestrelil bránku Asselin, a aj Hrnka v 10. minúte mohol lepšie zakončiť. K premárneným šanciam sa pridala aj Failleho v 12. minúte, a potom sa na ľade nahromadilo toľko nervozity, že sa hokej takmer prestal hrať.

V 14. minúte odviedli z ľadu až dvoch otrasených hráčov, najskôr Bohunického a o pár sekúnd neskôr aj Lampera. Domácim chýbali dvaja zranení Bubela a Bartánus a ako ináč, snažili sa ich nahradiť obrovskou bojovnosťou. Ani diváci sa s hlasivkami nešetrili, všetci naladení na oslavu titulu, s vierou, že tretí pokus už „barani“ premenia na víťazstvo a vytúžený titul.

Na vyrovnanie pomohla domácim v 25. minúte presilovka, počas ktorej Pretnar bombou od modrej prekonal Hiadlovského v bránke. Tlaku domácim pomohla ďalšia hra v početnej výhode a Faillemu v 29. minúte chýbalo málo, aby trafil bránku a pridal ďalší gól. Jeden z rozvášnených divákov neváhal a po vylúčení Gabora hodil na ľad topánku. Domov už musel kráčať s jednou po tom, ako ho bezpečnostná služba vyviedla z hľadiska.

V 31. minúte ako blesk z jasného neba zapôsobil gól Vargu, v podstate po nahodenom puku, ktorý šokujúco pustil Lassila do siete. K vyrovnaniu mal blízko Bortňák, obtočil sa okolo bránky, no trafil len betón Hiadlovského. V 39. minúte sa už Lassila pobral z bránky, pretože gól Radivojeviča, aj keď mu pri ňom pravdepodobne prekážal zakrytý výhľad, bol tiež z kategórie lacných.

Trenčania do tretej tretiny vkorčuľovali s dvojgólovým náskokom a ich súperovi nezostávalo iné, ako čo najrýchlejšie streliť kontaktný gól. V 49. minúte Hrnka z medzikružia a obrátky prekonal Hiadlovského po druhý raz, do konca bolo ešte dostatok času a povzbudení domáci sa hrnuli do útoku.

V 52. minúte pohotovo vystrelil Lamper a Hiadlovský mal čo robiť, aby puk, ktorý cez neho prepadol, zachytil. V 55. minúte Cebák vo vyloženej šanci minul bránku, na druhej strane Pretnar spálil obrovskú príležitosť domácich na vyrovnanie, keď stroskotal na Hiadlovskom. Presne 100 sekúnd pred koncom sa začala power play domácich, no vytúžený gól už nepriniesla.

Výsledok a zostavy

HC'05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 25. Pretnar (Hohmann, Surový), 49. Hrnka (Brejčák) – 14. Švec (Cebák, Deveaux), 31. Varga (Frühauf, Sádecký), 39. Radivojevič. Rozhodovali: Baluška, Štefík – Gajan, Smrek, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Kabáč (Banská Bystrica) 5+DKZ za napadnutie, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0,