Správy Regióny Basketbal

Basketbal sa opäť vráti do športovej haly Angels Aréna, FOTO

Vzduchotechniku v Angels Aréne opravili, halu sfunkčnia asi o dva týždne. Opätovne by mohla slúžiť na športové účely od 12. septembra.

Ilustračný obrázok k článku Basketbal sa opäť vráti do športovej haly Angels Aréna, FOTO
4
Galéria
Zdroj: TASR

Kontrola z hygieny

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) by mal prísť na budúci týždeň na kontrolu, čiže by sme mali dostať rozhodnutie aj od neho, že hala je plne spôsobilá na to, aby sa tu mohlo hrať,“ uviedol primátor Jaroslav Polaček s tým, že potrebné sú ešte drobné úpravy, ktoré by mali do uvedeného termínu stihnúť.

„Ešte je pred nami úloha v rámci hygienických zariadení, ale to sa už postupne dostáva do takého stavu, aby to bolo v poriadku,“ do­dal.

Generálny manažér basketbalového klubu Young Angels Daniel Jendrichovský dlhodobo upozorňuje na nevyhovujúce podmienky.

Začiatkom mesiaca sa vyjadril, že situácia je vážna a pokiaľ nebude možné hrať v Angels Aréne, budú nútení znižovať aj stavy v mládežníckych družstvách, keďže nebudú mať kde trénovať.

Pre problémy s prevádzkovaním haly bola ohrozená účasť klubu v slovenskej extralige. Mrzí ho, že namiesto športovej časti riešia existenčnú záležitosť a potvrdil, že Young Angels Košice budú pokračovať v extralige aj v Angels Aréne.

Bytový podnik mesta Košice halu prevádzkuje od začiatku leta. Doposiaľ ju 15 rokov prevádzkoval práve Good Angels. „Ak vysporiadame veci, ktoré sme do tejto haly investovali – a dnes sú ešte nevysporiadané, pomôže to hlavne športu,“ uviedol Jendrichovský s tým, že ak bude Angels Aréna fungovať ďalší rok aspoň v provizórnom režime, uvoľnia sa ďalšie haly na tréningy iných športov.

Nový cenník

Mesto aktuálne pripravuje cenník, ktorý by bol únosný nielen pre Good Angels, ale aj pre ostatných, ktorí by ju potrebovali využiť.

„Sme ochotní, aj doteraz sme nájom stále platili. Zlé bolo, že okrem toho sme museli ešte kompenzovať straty, ktoré táto športová hala vytvorila. To, že sme exkluzívne prevádzkovali halu 15 rokov, bola pre nás na jednej strane obrovská výhoda, ale posledné tri roky obrovská ťarcha, ktorej sme sa tým pádom zbavili,“ uzavrel Jendrichovský.

Ako sa predtým vyjadril, v minulej sezóne ich okrem ďalších nákladov na chod klubu len samotná hala stála 40.000 eur.

Problémy okrem iného spôsobovalo aj to, že športová hala je spojená s administratívnou budovou, ktorej vlastníkom nie je mesto Košice, no neboli vytvorené samostatné odberné miesta energií.

Podľa Polačeka daný stav v tejto chvíli nie je dôležitý. „Dokážeme fungovať sebestačne, respektíve pripravujeme všetky zmluvy na to, aby to takto mohlo fungovať,“ povedal.

Zároveň pripomenul, že budova je chránenou kultúrnou pamiatkou, čo spôsobuje isté obmedzenia. „V rámci investície do športovej infraštruktúry spracovávame štúdiu. Máme ju dostať v troch variantoch, ktoré budeme prezentovať niekedy v septembri, aby sme z nej v máji 2020 dokázali vychádzať, spustiť verejné obstarávanie a urobiť z tej haly stánok, ktorý bude reprezentovať naše mesto,“ dodal Polaček, ktorý v rámci novej športovej infraštruktúry počíta aj s novými športovými halami.

„Máme pripravené niektoré vízie, ale v tejto chvíli je pre nás dôležité zohnať dostatok peňazí,“ uzavrel s tým, že sa spolieha aj na vládu SR.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie