BASKETBAL:V Turecku o 5. miesto Španielsko a Rusko

Foto: SITA/AP ISTANBUL 10. septembra (WEBNOVINY) – V boji o piate miesto na majstrovstvách sveta v basketbale mužov v tureckom Istanbule sa stretnú v nedeľu Španieli a Argentínčania, o siedmu priečku zabojuje už v sobotu Slovinsko s Ruskom. Rozhodla o tom dvojica piatkových súbojov o 5. až 8. miesto.

Z kvarteto tímov, ktoré sa neprebojovalo do bojov o medaily, prežívajú najväčšie sklamanie obhajcovia majstrovského titulu Španieli. Slovinci im dokázali vzdorovať 30 minút, v záverečnej štvrtine však prišiel španielsky uragán a najmä vďaka najlepšiemu strelcovi zápasu 26-bodovému rozohrávačovi Barcelony Juanovi Carlosovi Navarrovi sa zrodil jasné víťazstvo Španielov o 17 bodov 97:80.

Podobný scenár malo aj večerné stretnutie, keď Argentínčania rozhodli o postupe cez Rusko do „malého finále“ až v záverečnom dejstve, ktoré vyhrali o 10 bodov. Na ich celkovom triumfe 73:61 sa podieľali najmä krídelník Houstonu Rockets Luís Scola 27 bodmi a rozohrávač Milwaukee Bucks Carlos Delfino 26 bodmi.

Výsledky piatkových zápasov o 5. – 8. miesto na majstrovstvách sveta v basketbale mužov v tureckom Istanbule:

Španielsko – Slovinsko 97:80 (16:23, 22:18, 26:21, 33:18)

Rusko – Argentína 61:73 (11:15, 22:21, 19:18, 9:19)