Lukáš Zavacký Basketbal

Basketbalisti Košíc sa odpútali od svojho tabuľkového suseda: Pozrite, kde sú teraz

V zápase 34. kola Eurovie Slovenskej basketbalovej ligy sa košickí basketbalisti stretli so svojím tabuľkovým susedom. Súperovi nič nedarovali a v ich poslednom zápase základnej časti sa tešili z vysokého víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti Košíc sa odpútali od svojho tabuľkového suseda: Pozrite, kde sú teraz
Zdroj: TASR

Basketbalisti KB Košice pokračujú v kvalitných výkonoch, keď po ostatnej vysokej výhre s Nitrou si ďalšiu pripísali aj proti Komárnu. Tie im dýchali na chrbát, keďže za nimi zaostávali len o bod. Teraz je rozdiel už dvojbodový, keďže za víťazstvo v dueli sa pripisujú dva, za prehru jeden. Košičania si tak udržali tretie miesto v tabuľke Eurovie Slovenskej basketbalovej ligy, na rozdiel od svojich súperov však majú odohrané o dva zápasy viac. Toto stretnutie bolo pre nich zároveň posledné v základnej časti, práve Komárno môže byť ich dvojičkou v play-off.

KB Košice – MBK Rieker Com Therm Komárno 93:69 (19:20, 49:35, 68:53)

Najviac bodov Košice: Baťka 23, Vlahovič 19, Edwards a Avramovič po 13

Do úvodnej štvrtiny nastúpili mužstvá veľmi zodpovedne. Hral sa útočný a vyrovnaný basketbal z jednej strany na druhú. Po úvodných desiatich minútach bol tak stav takmer nerozhodný – 19:20. Všetko sa zmenilo v druhom dejstve, ktoré ovládli Košičania. Komárno chybovalo najmä v obrane a aj keď sa hostia v tretej štvrtine pozviechali, v záverečnej boli opäť úspešnejší basketbalisti z Košíc, ktorí napokon zvíťazili jednoznačne 93:69.

Richard Leško, asistent trénera Košíc:

„Výsledkovo sme odskočili v druhej štvrtine, ale myslím si, že sme boli lepší po celý zápas. Podržali sme si domácu palubovku, predviedli sme pekné akcie a nastrieľali veľa bodov. Vzhľadom na silu Komárna musíme byť spokojní.”

Tabuľka po 34. kole:

Umiestnenie Mužstvo Zápasy Body
1. BC Prievidza 30 54
2. BK Inter Bratislava 30 54
3. KB TU Košice 32 53
4. BK Levickí Patrioti 30 52
5. MBK Rieker Com Therm Komárno 30 51
6. Iskra Svit 30 39
7. VŠEMvs Karlovka Bratislava 30 39
8. MBK SPU Nitra 30 36
9. BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 30 30

Môže vás zaujímať:

Zdroj: kbkosice.sk

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie