Lukáš Zavacký Basketbal

Basketbalistky Good Angels vo Francúzsku pohoreli: Generálny manažér pozná recept na úspech v odvete!

Košickým basketbalistkám nevyšiel prvý štvrťfinálový zápas podľa predstáv a do odvety s Lille Métropole si berú 16-bodové manko. Generálny manažér Good Angels, Daniel Jendrichovský, prezradil, čo je potrebné zmeniť.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalistky Good Angels vo Francúzsku pohoreli: Generálny manažér pozná recept na úspech v odvete!
Zdroj: TASR

Ešte začiatkom februára sa basketbalistkám Good Angels Košice podarilo v základnej časti zdolať svoje súperky z Francúzska vysoko 78:48. A aj keď vstúpili do prvého duelu štvrťfinále dobre, keďže vyhrávali 12:8, náskok si neudržali a karta sa obrátila.

„Najmä na útočnej polovici to v našom podaní nebolo vôbec optimálne. Potvrdilo to nasledujúcich 7 minút, ktoré sme prehrali 0:17 a ako sa neskôr ukázalo, tak tento úsek predurčil ďalšie pokračovanie stretnutia,“ povedal generálny manažér klubu.

Ako bolo spomenuté, Košičanky sa v ofenzíve veľmi trápili. Dosiahli len 48 bodov. Hráčky Lille Métropole o 16 viac. V druhom vzájomnom stretnutí tak budú mať obrovskú výhodu. Ďalej postupuje ten tím, ktorý dosiahne lepšie skóre z oboch stretnutí.

„Keď si to rozmeníme na drobné, tak na uchovanie našich postupových nádejí pri živote potrebujeme v piatok každú zo štvrtín vyhrať o minimálne štyri body. Aby sa nám to podarilo však budeme musieť zmeniť náš útok, pretože s defenzívou sme problémy nemali, veď Lille sme ubránili na 58 bodov. Ale v zakončení musíme pridať na efektivite,“ zakončil D. Jendrichovský.

Zápasy štvrťfinále Good Angels Košice:

  • Lille Métropole – Good Angels Košice 58:42 (16:12, 33:19, 43:33)
  • Good Angels – Lille Métropole, 11. marca 2016 o 19:00 v Angels Aréne

Môže vás zaujímať:

Zdroj: goodangelskosice.eu

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie