Lukáš Zavacký Basketbal

Basketbalistky Good Angels získali titul: Tréner Jankovič hovorí o šťastnej trinástke

Podarilo sa im to opäť! Basketbalistky Good Angels Košice dokázali získať titul v lige. A bez akejkoľvek prehry v sezóne. Tréner Peter Jankovič spomenul aj čísla.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalistky Good Angels získali titul: Tréner Jankovič hovorí o šťastnej trinástke
Zdroj: TASR

Poslednú porážku so súperkami v slovenskej najvyššej ženskej súťaži zaknihovali košické basketbalistky ešte v roku 2014 proti Ružomberčankám, a to v jedinom finálovom súboji v pomere 66:76.

Bez problémov prekráčali základnou časťou aj tento rok a ani v semifinále či vo finále nespoznali premožiteľky. „Som rád, že sme sériu ukončili v najkratšom možnom čase. Konečne z nás opadne nervozita a dievčatá si môžu užiť voľno,“ uviedol tréner Good Angels, Peter Jankovič, ktorý sa tímu ujal len nedávno.

V záverečnej fáze sezóny si Košičanky poradili s Piešťanskými Čajkami 3:0 na zápasy. Postupne vyhrali 69:61, 71:55 a 84:74. Je to pre ne už trinásty titul v rade, aj keď pod menom Good Angels vystupujú len od roku 2012.

„Sme veľmi radi, že sme to zvládli a hoci sa hovorí, že číslo trinásť nie je šťastné, pre nás je trinástka šťastná. Finále nebolo ľahké, boli to tri náročné duely. Piešťany odohrali veľmi dobré stretnutia a aj to dnešné, posledné, zdramatizovali,“ doplnil hlavný kouč.

Radosť netajila ani jedna z najskúsenejších hráčok v klube, Zuzana Žirková. „Myslím si, že každá z nás si tento titul váži o to viac, že sme počas sezóny mali isté problémy. Tiež ma teší, že sme to zvládli v čo najkratšom čase. Teraz si užijeme oslavy,“ povedala okamžite po záverečnom meraní síl v ročníku 2015/2016.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24/TASR

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie