Bayern zachránil Schweinsteiger v nadstavenom čase

Bastian Schweinsteiger Foto: SITA/AP MNÍCHOV 21. augusta (WEBNOVINY) – Úradujúci nemecký futbalový majster FC Bayern Mníchov vstúpil úspešne do bundesligovej sezóny 2010/2011, keď v piatkovom otváracom stretnutí nového ročníka zvíťazil vo svojej Allianz Arene nad predvlaňajším majstrom VfL Wolfsburg najtesnejším rozdielom 2:1. V drese Bavorov sa gólovo presadila dvojica nemeckých reprezentantov, ktorí si na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike vybojovali bronzové medaily – Thomas Müller a Bastian Schweinsteiger. Druhý menovaný rozhodol o triumfe Bavorov až v nadstavenom čase. V drese hostí odohral celý prvý polčas aj slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, ktorý v 43. min videl žltú kartu. Ani jeho výkon však hosťujúcemu mužstvu nepomohol. Džeko síce v 55. min vyrovnával na 1:1, to však bolo zo strany Wolfsburgu všetko.

Koučovi Bayernu Louisovi van Gaalovi chýbala v tomto stretnutí dvojica zranených opôr Arjen Robben a Ivica Olič, napriek tomu však domáci získali dôležité tri body. „Som šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť. Počas úvodných 15 minút druhého dejstva sme strácali príliš veľa lôpt, ale inak môžem byť spokojný. Navyše, Franck Ribéry odohral celých 90 minút, čo je priam neuveriteľné,“ povedal holandský lodivod na adresu Francúza, ktorého v uplynulej sezóne trápili zranenia.

Menej spokojný bol pri svojom debute v I. bundeslige anglický kormidelník na lavičke „vlkov“ Steve McClaren. Bývalý lodivod holandského FC Twente sa rozhodol po nevýraznej prvej štyridsaťpäťmi­nútovke poslať do hry špílmachra Misimoviča. Tento ťah sa mu vyplatil, keďže hostia dokázali už po desiatich minútach vyrovnať. Wolfsburg mal potom šance aj na víťazný presný zásah, no v posledných sekundách duelu udrelo po akcii Ribéryho a zakončení Schweinsteigera na druhej strane. „Nezaslúžili sme si prehrať. V tomto stretnutí sme mohli pokojne aj zvíťaziť,“ vyhlásil Steve McClaren.

Výsledok piatkového úvodného stretnutia nového ročníka najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011: FC Bayern Mníchov – VfL Wolfsburg 2:1 (1:0) Góly: 9. T. Müller, 90.+ Schweinsteiger – 55. Džeko, 69 000 divákov Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý prvý polčas, v 43. min dostal ŽK.