Milan Hanzel Hokej

Belasí hlásia tretiu prehru v rade: Zabudli hrať v nadstavbe hokej? FOTO

Aj do tretice prehra, a zase na domácom ľade! Hokejisti bratislavského Slovana ťahajú nepríjemnú sériu prehier. V nadstavbovej časti je to už tretia za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Belasí hlásia tretiu prehru v rade: Zabudli hrať v nadstavbe hokej? FOTO

Zverenci Romana Stantiena síce otvorili v prvej tretine skóre prestížneho derby s Košicami, no potom už strieľali góly len hostia.

V nadstavbe im to nejde

Belasí v Tipsport Ligy v skupine o 1. až 6. miesto „padli“ už po tretí raz. Vo štvrtom kole boli nad ich sily Košice (1:4). Predtým, v piatok, nestačili takisto doma na Trenčín, kde sa zrodil rovnaký výsledok 1:4 v neprospech Bratislavčanov. No, a kolo dozadu sa porúčali aj z ľadu Banskej Bystrice prehrou 3:4 po predĺžení. Naposledy sa tešili z výhry v nedeľu, 23. februára kedy si poradili so Zvolenom 5:0.

Aký je pohľad na tabuľku

Tri zaváhania sa odrazili aj na tabuľke nadstavbovej časti. Slovan síce stále figuruje na druhom mieste, no vidina ísť do play-off z prvej priečky sa rozplýva. Na baranov z Banskej Bystrice totiž už strácajú deväť bodov, a naopak, tretie Košice im už dýchajú na krk. Strácajú na belasých jeden bod.

Kouč to povedal jasne

Po súboji veľkých rivalov sa tréner Košíc Peter Draisaitl, vyjadril takto: „Oba tímy chceli vyhrať, my si toto víťazstvo vážime. Neboli dnes na ľade plné zostavy, takže sme spokojní. My sme hrali so šiestimi obrancami, hrali veľmi solídne, podržal nás aj brankár Škorvánek. Sme radi, že sme v Bratislave dokázali zvíťaziť po výprasku, ktorý sme tu utŕžili predtým.“

Slová domáceho kormidelníka takisto hovoria jasnou rečou. „Chceli sme odčiniť prehru z predchádzajúceho zápasu. Začali sme dobre, aj sme tretinu vyhrali, ale potom sme dostali góly v oslabení. Košice dnes boli lepšie a preto zvíťazili,“ zhodnotil tretiu prehru v rade Roman Stantien.

Podarí sa Slovanu v najbližšom zápase vyhrať?