han Šport Ostatné športy

Cyklistický svet zaujala včerajšia 11. etapa na Tour de France, v ktorej bol Slovák Peter Sagan penalizovaný. Belgičan Wout van Aert bol nahnevaný. Čo sa stalo?

Ilustračný obrázok k článku Belgičan ukázal Saganovi prostredník a škaredo mu vynadal: REAKCIA Petra stojí za to!
4

Slovenského cyklistu Petra Sagana preradili rozhodcovia na posledné miesto v skupine hlavného poľa v stredajšej 11. etape 107. ročníka Tour de France za nebezpečný manéver v záverečnom špurte. Namiesto pôvodného druhého miesta tak obsadil 85. priečku a prišiel o cenné body v boji o zelený dres. Písali sme o tom TU.

Čo sa stalo?

V napínavom záverečnom špurte sa Sagan snažil pretlačiť po pravej strane okolo van Aerta a dostal sa s ním do kontaktu, keď vystrčil ľavé rameno. Belgičan z Jumbo-Visma mu to po prejazde cieľom vyčítal, ukázal mu prostredník a podľa informácií miestnych médií sa ihneď obrátil na komisárov. Tí rozhodli, že sa trojnásobný majster sveta v špurte správal nedovolene a preradili ho na posledné miesto skupiny, ktorá prišla do cieľa v rovnakom čase.

Slová Sagana

Deň po incidente sa k slovu dostal znovu aj Peter Sagan, ktorý takto opísal pre RTVS celú situáciu ohľadom prostredníka a nadávok zo strany Belgičana: „Každý môže byť po takom špurte v emócii a prevládajú dobré alebo zlé stavy. Bol som v takých situáciách som bol aj ja. Je to silný, dobrý a mladý pretekár, ale mal by sa vedieť chovať!“

Zdroj: YouTube.com