han Politika

Beňová NALOŽILA vláde aj Čaputovej: Našťastie sme v EÚ a máme aj NAOZAJSTNÝCH politikov!

Pred tromi týždňami europoslankyňa Monika Beňová pohrozila Smeru, že z neho vystúpi a teraz si zobrala "do parády" našu vládu a prezidentku. Čo jej prekáža?

Ilustračný obrázok k článku Beňová NALOŽILA vláde aj Čaputovej: Našťastie sme v EÚ a máme aj NAOZAJSTNÝCH politikov!
Zdroj: Facebook.com/Monika Beňová

Dôvodom je plyn

„Naša vláda a pani prezidentka podporujú napríklad odpojenie od dodávok plynu a ropy z Ruska. Vraj aspoň na pár týždňov,“ napísala Beňová v úvode statusu.

„Našťastie sme v EÚ a našťastie tu máme aj naozajstných politikov, ktorí si uvedomujú zodpovednosť za svojich občanov. Lebo myslieť na svojich občanov a fungovanie štátu z pohľadu energetiky, rastu cien a bezpečnosti, neznamená nemyslieť na vojnu na Ukrajine. Žiaľ, na Slovensku sa vytvára akási pomýlená premisa, že ten, kto chce chrániť energetickú, sociálnu a bezpečnostnú politiku našej krajiny rovná sa nepriateľ a nemorálny obhajca vojny či ruskej invázie,“ dodala politička.

Myslela tým hlavne na premiéra Eduarda Hegera a prezidentku Zuzanu Čaputovú. „Zodpovedný politik a štátnik nemôže vystavovať v akejsi romantickej predstave boja za “vyšší princíp”, ktorý nijako nedokáže ovplyvniť, svojich občanov neprimeranej situácii,“ uviedla Beňová.

Ťažké obdobie

To nás podľa Beňovej momentálne čaká. „Na Slovensku už dnes máme 20 % populácie v energickej chudobe. Mali by to vziať na vedomie celá koalícia aj s prezidentskou kanceláriou. Čaká nás ešte veľmi ťažké obdobie a vláda nerobí nič,“ napísala europoslankyňa.

„Ceny rastú a budú rásť ďalej. Ekonomika, podnikatelia aj ľudia zničení pandémiou a neschopnosťou vlády ponúknuť adekvátne riešenia dnes nedostávajú žiadne vízie, riešenia ani odpovede. Vláda nemá hľadať výhovorky, má dávať odpovede,“ uzavrela.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Pekný deň z Bruselu, dnes a zajtra máme plenárne zasadnutie. Samozrejme aj tu veľa diskutujeme o situácii v EÚ v...

Posted by Monika Beňová on Wednesday, March 23, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM