Filip Chudý Krimi

Beštiálny čin: Muž (42) exmanželku (39) polial kyselinou, FOTO

Muži zákona informovali o prípade, po ktorom prievidzský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu muža (42).

Ilustračný obrázok k článku Beštiálny čin: Muž (42) exmanželku (39) polial kyselinou, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk/KR PZ v Trenčíne

Prievidzský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu 42-ročného muža z okresu Prievidza. Informovalo o Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke.

„Obvinený sa mal pokúsiť vyliať na hlavu svojej 39-ročnej exmanželky doposiaľ presne nezistené množstvo agresívnej tekutiny, s úmyslom jej spôsobiť ťažkú ujmu na zdraví,“ konštatovala polícia.

Ako ďalej uviedli, mal sa ju pokúsiť zasiahnuť do tváre, čo sa mu našťastie nepodarilo. „Napadnutá žena sa inštinktívne uhla a len vďaka jej okamžitej a duchaprítomnej reakcii jej nezasiahol celú tvár, najmä oči,“ pripojili muži zákona.

KR PZ v Trenčíne však doplnilo, že aj napriek tomu útočník kyselinou ženu zasiahol a spôsobil jej zranenia s presne nezistenou dobou liečenia a sťaženie obvyklého spôsobu života.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. „Sudca Okresného súdu v Prievidzi rozhodol, že útočník bude stíhaný väzobne. Za tento skutok mu v prípade preukázania viny hrozí na štyri až desať rokov,“ dodala polícia.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj policajné zábery z prípadu.

FOTO: Útok muža (42) na exmanželku (39) kyselinou
4
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM