Správy

Betlehemské svetlo putuje vlakom: Skautov prepravia do viac ako 330 staníc a zastávok

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podporuje aj v tomto roku šírenie betlehemského svetla do miest a obcí po celom Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Betlehemské svetlo putuje vlakom: Skautov prepravia do viac ako 330 staníc a zastávok
Zdroj: ŽSR

Hliadky skautov so svetlom prepraví národný dopravca dvoma rýchlikmi, troma regionálnymi expresmi a 21 osobnými vlakmi po takmer 2300 kilometroch tratí do viac ako 330 staníc a zastávok.

Skauti na Slovensku prevzali oficiálne prvýkrát betlehemské svetlo v roku 1990 z Rakúska a odvtedy ho s pomocou železničiarov každoročne distribuujú po celej krajine. „Posolstvo tohto svetla reprezentuje spoločne univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vyznania,“ uviedol pri tejto príležitosti Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Betlehemské svetlo sa s pomocou skautov dostane aj do obcí bez vlakového spojenia, ako aj do nemocníc, azylových domov, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti. Budú ho rozdávať veriacim na predvianočných svätých omšiach, bohoslužbách a pobožnostiach, doručia ho aj na Lomnický štít. Vďaka slovenským skautom bude svetlo tradične putovať cez celé Poľsko, pobaltské krajiny a Rusko až na Sibír.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM