Webnoviny - Svet

Bezdomovcom v lokalite Zátišie odobrali týrané psy

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/Marián Peiger.BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Sedem týraných psov odobrali bezdomovcom v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Podvyživené psy na krátkych reťaziach chovali bezdomovci v lokalite Zátišie.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca mestskej časti Marek Tettinger. Psy nemali možnosť pohybu ani ukryť sa pred páliacim slnkom alebo dažďom.

Boli vystresované, hladné a smädné. S odchytom, zaočkovaním a sterilizáciou psov finančne pomohlo vedenie Nového Mesta. Ako uviedol jeho starosta Rudolf Kusý, zaplatia polovicu nákladov. Akciu zorganizovala mestská časť v spolupráci so Slobodou zvierat, mestskou políciou a pracovníkmi štátnej veterinárnej a potravinovej správy.

„Robíme to aj ako prevenciu, aby sa psy nerozmnožili a neobťažovali miestnych obyvateľov,“ povedal starosta Rudolf Kusý. Hlavná inšpektorka neziskovej organizácie Sloboda zvierat Romana Březinová uviedla, že vítajú aktivitu mestskej časti a mali by si z nej brať príklad aj inde. „Akcia pomôže nielen týraným psíkom, ale aj ľuďom v okolí a samotnej obci,“ dodala Březinová.

Hovorca Tettinger doplnil, že v prvej fáze spoločnej akcie odobrali bezdomovcom týrané psy. V druhej fáze zabezpečia odblšenie, odčervenie, veterinárne ošetrenie a prípadnú liečbu, vakcináciu aj sterilizáciu psov, o ktorých sa ich majitelia – bezdomovci starajú. Druhá fáza akcie bude pokračovať na budúci týždeň.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM