Webnoviny - Svet

Bicek opäť vo Švajčiarsku, na šampionát sa teší

WEBNOVINY.SK

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>KLOTEN 23. apríla (WEBNOVINY) – Po vyše týždni sa hokejový útočník Jiří Bicek vrátil opäť do Švajčiarska. Pod Alpami dohral len nedávno v drese Bielu klubovú sezónu. Svojmu tímu pomohol udržať najvyššiu súťaž, prišiel na niekoľko dní na Slovensko, odkiaľ potom s reprezentáciou cestoval naspäť do Švajčiarska, kde sa od piatku začne hrať v berne a Klotene svetový šampionát.

„Určite som rád, že môžem hrať na majstrovstvách sveta. Pre každého športovca je to vrchol kariéry, platí to aj pre mňa. Teším sa, že si môžem spestriť záver sezóny,“ priznal 30-ročný Jiří Bicek.

Košický odchovanec v záverečnej príprave na šampionát pre klubové povinnosti dlho chýbal, do tímu sa dostal až na poslednú chvíľu. S reprezentáciou preto neabsolvoval v apríli ani jeden prípravný zápas.

„Ku koncu som už váhal, či ma tréner vôbec zavolá. Bol som napokon rád, že to takto dopadlo. Teraz musím na ľade dokázať, že moja nominácia bola opodstatnená. Kým človeku nepovedia, že nejde, má to stále na mysli. Niektorí hráči sú tu tento rok prvýkrát, s ďalšími som sa stretával na predchádzajúcich akciách,“ uviedol Bicek, ktorého čaká druhý šampionát v kariére. Prvý odohral ešte v roku 1997 vo Fínsku, odvtedy sa do reprezentačného výberu nedostal. Na svoju premiéru na vrcholnom podujatí má Bicek príjemné spomienky.

„Bol som vtedy mladý hráč, ale pamätám si z toho šampionátu veľa. Cítil som vtedy veľký stres, tohtoročný šampionát si vychutnám oveľa viac,“ vyhlásil Bicek.

Hokejista so skúsenosťami zo zámoria si pred nadchádzajúcim šampionátom konkrétne ciele nedáva. Hlavnou prioritou podľa jeho slov budú kvalitné výkony. „O umiestnení nikdy nehovorím dopredu, určite však chcem, aby sme dosiahli čo najlepšie. Fanúšikov však potešíme iba kvalitnými výkonmi, a potom budeme mať aj dobré výsledky,“ skonštatoval Bicek.

Slovákov čaká v piatok premiérový zápas na MS proti nováčikovi elitnej kategórie z Maďarska. Súboj s týmto súperom zaváňa trochu exotikou. „Hokej je zaujímavá hra, nemôžeme sa pozerať, že hráme s Maďarmi, lebo stať sa môže čokoľvek. Vstup do turnaja je vždy veľmi dôležitý. Máme svoju kvalitu, a ak každý podá stopercentný výkon, potom by sme nemali zaváhať. Ideme od zápasu k zápasu,“ zdôraznil Bicek.

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie