han Správy Zo zahraničia

Biden spraví to, čo ešte nikto: Do Bieleho domu si zoberie nemeckého kamoša! FOTO

Po štyroch rokoch bude mať Biely dom vo Washingtone opäť aj zvieracích obyvateľov: Champa a Majora. Jedno prvenstvo však druhému menovanému bude patriť navždy.

Ilustračný obrázok k článku Biden spraví to, čo ešte nikto: Do Bieleho domu si zoberie nemeckého kamoša! FOTO
5
Galéria

Ide o dvoch nemeckých ovčiakov, ktorí budú po januárovej inaugurácii sprevádzať Joea Bidena a jeho rodinu.

Bude výnimočný

Major bude prvým psom z útulku, ktorý sa presťahuje do Bieleho domu, píše portál BuzzFeed. Od začiatku to mal v živote ťažké, keď sa musel liečiť z otravy. Potom sa dostal do zvieracieho útulku v Bidenovom rodnom meste Wilmington v štáte Delaware, kde si ho v roku 2018 osvojil bývalý viceprezident s manželkou Jill.

Champa majú Bidenovci od chovateľa od zvolenia Baracka Obamu za prezidenta v roku 2008.

Sú to psíčkari

O Bidenovcoch je známe, že sú milovníkmi psov. Champ a Major sa s nimi často objavujú na záberoch zverejnených na ich instagramovom účte. Niekoľko dní pred voľbami zverejnil Biden inzerát na Instagrame sprevádzaný videom s názvom „Vráťme psy do Bieleho domu“. Viac nájdete aj na Instagrame Joe Bidena.

„Zvery“ v Bielom dome

  • Biely dom zažil za roky svojej existencie zrejme všetky druhy domácich miláčikov. Napríklad 23. prezident USA Benjamin Harrison (1889 – 1893) nechával kozu menom His Whiskers ťahať deti na vozíku po záhrade Bieleho domu.
  • Rodina Kennedyovcov žila v Bielom s viacerými psami. Prvým zachráneným psom v Bielom dome, hoci nepochádzal z útulku, bol pes 34. prezidenta USA Lyndona B. Johnsona (1963 – 1969) menom Yuki, ktorého našla jeho dcéra Luci na benzínovej pumpe v štáte Texas.
  • Prezident Theodore Roosevelt (1901 – 1909) vlastnil desiatky zvierat vrátane jednonohého kohúta, hadov, morčiat či koní, uviedla Jennifer B. Pickensová, autorka knihy Domáce zvieratá v Bielom dome.

Trump bol iný

Súčasný americký prezident Donald Trump je podľa denníka New York Times prvým obyvateľom Bieleho domu za viac ako 100 rokov, ktorý si nepriviedol žiadne domáce zviera. Na mítingu vo februári 2019 v meste El Paso Trump povedal, že nemá psa, pretože by naňho nemal čas a bolo by „falošné“, keby si ho zaobstaral z politických dôvodov.

„Máte radi psov, však?“ spýtal sa vtedy Trump. „Nevadilo by mi nejakého mať, naozaj, ale nemám čas. Ako by to vyzeralo, keby som venčil psa na trávniku Bieleho domu?“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Today is Major’s lucky day! Not only did Major find his forever home, but he got adopted by Vice President Joe Biden &...

Posted by Delaware Humane Association on Saturday, November 17, 2018
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM