Katarína Winklerová Regióny

Žlté bicykle dočasne zmizli zo svojich stanovíšť. Kedy sa znova objavia?

Bicykle v prípade zhoršenia počasia dokáže Slovnaft operatívne stiahnuť do 24 hodín a následne za rovnaký čas opäť nasadiť do užívania.

Zdroj: Dnes24.sk

Patríte k tým, ktorí využívajú bicykel aj v zime? Určite sa medzi Bratislavčanmi nájde zopár verných, ktorí sa neobávajú jazdy na snehu a ľade. Slovnaft sa však rozhodol žlté bicykle Slovnaftbajk dočasne stiahnuť. Na svojich stanovištiach sa však objavia hneď, ako hrubšia vrstva snehu zmizne.

Nebezpečná jazda

„V tomto počasí je nebezpečné jazdiť na bicykloch, navyše husté sneženie a mráz nepôsobia dobre na komponenty a elektroniku bicykla,“ informoval Slovnaft BAjk na sociálnej sieti.

Začiatkom týždňa, kým nasnežilo, bolo v uliciach 85 bicyklov. „Zodpovedalo to prirodzene nižšiemu záujmu o službu v tomto ročnom období. Informácie o využívaní máme online k dispozícii a v súčasnosti sa počet denných výpožičiek pohybuje na úrovni desiatok na rozdiel od jesene, keď to bolo v tisícoch,“ informoval Bratislava24.sk hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Do garáže a späť

Bicykle v prípade zhoršenia počasia dokáže Slovnaft operatívne stiahnuť do 24 hodín a následne za rovnaký čas opäť nasadiť do užívania. Stalo sa tak aj v utorok 9. januára a predtým v období od 23. decembra do 3. januára, kedy bicykle z ulíc kompletne zmizli aj kvôli obavám z vandalizmu.

„Rastúcou vonkajšou teplotou v najbližších týždňoch, resp. mesiacoch, budeme postupne zvyšovať aj počet bicyklov. Plný počet dosiahnu opäť so začiatkom cyklistickej sezóny,“ doplnil Anton Molnár.

Bicykle, ktoré aktuálne nie sú na svojich stanovištiach, nestoja len tak v garáži. „Na bicykloch, ktoré sa aktuálne nepoužívajú, sa v tomto období vykonáva čistenie a údržba. Od spustenia služby sa priebežne opravovali už stovky bicyklov, časť z nich bola poškodená úmyselne, časť sa poškodila pri bežnej prevádzke,“ uzavrel Molnár.

Akých zlepšení sa v bratislavskom bajksharingu dočkáme na jar, zatiaľ Slovnaft konkrétne a v číslach neprezradil. Používatelia žltých bicyklov však môžu tešiť na vyšší počet dokovacích staníc a od marca aj vyšší počet bicyklov. Slovnaft BAjk tiež plánuje vymeniť problematické komponenty na bicykloch.

Spustenie bikesharingu - Slovnaft BAjk
10
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie