Webnoviny - Svet

BISKUP: Židia zneužívajú holokaust na propagandu

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA, AP

RÍM 25. januára (WEBNOVINY) – Bývalý poľský biskup, v súčasnosti už na dôchodku, obvinil Židov z toho, že zneužívajú holokaust na propagandu. Jeho komentáre vyšli v pondelok na rímskokatolíckom spravodajskom portáli. „Je síce nepopierateľné, že väčšina z tých, ktorí zomreli v koncentračných táboroch, boli Židia, boli tam však aj Rómovia, Poliaci, Taliani a katolíci,“ píše Tadeusz Pieronek na stránke pontifex.roma.it. „Takže nie je prípustné využívať túto tragédiu na propagandu,“ dodáva 75-ročný duchovný.

Jeho kritika vyšla len dva dni predtým, ako si Židia pripomínajú Deň holokaustu. Pieronek je bývalým hovorcom poľskej biskupskej konferencie a bol aj blízkym priateľom dnes už zosnulého pápeža Jána Pavla II. „Takisto intenzívne by sa dalo hovoriť aj o dni, kedy by sme si pripomínali mnohé obete komunizmu, prenasledovaných katolíkov a kresťanov a tak ďalej,“ myslí si Pieronek. Židov zároveň obvinil z „netolerovateľnej arogancie“, ktorí si „užívajú pozornosť médií, pretože sú napojení na silné finančné skupiny, majú enormnú silu a bezpodmienečnú podporu Spojených štátov.“

Svet si 27. januára pripomína oslobodenie koncentračného tábora v Osvienčime z obdobia nacistickej okupácie Poľska v roku 1945.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM