Webnoviny - Svet

Blanc hľadá psychológa pre Francúzov

WEBNOVINY.SK

Laurent Blanc Foto: SITA/AP PARÍŽ 2. októbra (WEBNOVINY) – Nový tréner francúzskej futbalovej reprezentácie Laurent Blanc hľadá pre „Les Bleus“ psychológa, ktorý by priebežne pracoval s hráčmi aj mimo asociačných termínov. „Obzerám sa po niekom takom. Potrebujeme človeka, ktorý by bol futbalistom k dispozícii a mohol by ich navštevovať aj v kluboch,“ povedal nástupca Raymonda Domenecha po MS 2010 v JAR Blanc pre Le Journal du Dimanche.

Niekdajší kouč Bordeaux štvrť roka po výbuchu národného A-tímu na šampionáte sprevádzanom aj internými trenicami vyjadril presvedčenie, že Francúzsko objektívne má kvality na návrat na prominentné pozície z prelomu tisícročí: „Pokojne sa môžeme dostať nazad do hornej svetovej päťky, ale treba mať na pamäti, že padá sa oveľa ľahšie, než vstáva.“

Majster sveta 1998 Blanc prevzal mužstvo po poklese na 27. priečku v renkingu krajín FIFA. Francúzi vstúpili do kvalifikácie ME 2012 šokujúcou domácou prehrou 0:1 s Bielorusmi, ale potom zvíťazili 2:0 v Sarajeve nad Bosnou a Hercegovinou. V októbrovom dvojzápase si zmerajú sily s Rumunskom a Luxemburskom.

SITA, Reuters

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM