Zo Slovenska

Blíži sa termín podania daňového priznania aj zaplatenia dane: Ako je to s odkladom?

Oficiálnym termínom na podávanie priznaní zostáva 31. marec.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa termín podania daňového priznania aj zaplatenia dane: Ako je to s odkladom?
Zdroj: TASR

Blíži sa marec, teda termín podávania daňových priznaní aj zaplatenia daní z príjmov. Daňovníci by na to mali začať myslieť už teraz.

Môžete mať odklad

Pripomína to Ministerstvo financií (MF) SR a prináša aj zoznam možností, ktoré daňovníci v tejto komplikovanej situácii sprevádzanej opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu, majú.

Oficiálnym termínom na podávanie priznaní zostáva 31. marec. „Daňovníci však majú možnosť odložiť si podanie daňového priznania a zároveň aj zaplatenie dane o tri mesiace, a to bez udania dôvodu,“ zdôrazňuje rezort financií s tým, že si uvedomuje, že aktuálna situácia je vážna.

Ako dodalo ministerstvo, stačí, ak odloženie daňovník písomne oznámi daňovému úradu.

„V praxi to znamená, že daňovníci si môžu odložiť podanie daňového priznania a aj zaplatenie dane až do 30. júna,“ spresnil rezort.

Zmena pri motorových vozidlách

Pripomína však zmenu pri dani z motorových vozidiel. Priznanie k tejto dani za rok 2020 je možné podávať až do 31. marca. Pôvodný termín každoročne platil k 31. januáru. Ide však o jednorazovú výnimku, ktorá platí len tento rok.

Ministerstvo financií odporúča všetkým daňovníkom, ktorí majú akékoľvek finančné problémy, alebo majú otázky o podávaní daňových priznaní, aby sa obrátili na príslušné daňové úrady a začali čo najskôr komunikovať o vzniknutej situácii.

Ako avizuje rezort, Finančná správa bude všetky prípady posudzovať individuálne a zodpovedným daňovníkom vyjde v ústrety.

Neprehliadnite aj:

Zdroj: TASR

Najčítanejšie