Webnoviny - Svet

Blízke stretnutie nového druhu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. novembra (WBN/PR) – Slovenský sochár Andrej Margoč predstaví na dnešnej vernisáži v Galérií SPP prierez svojej tvorby pod názvom Blízke stretnutie nového druhu. Výstava v Galérií SPP potrvá do 3. decembra 2010.

Andrej Margoč bude vystavovať výber sochárskej tvorby viacerých kolekcií, ktoré vznikli za posledných päť rokov. Ide o bronzové plastiky kombinované so sklom a kameňom. Vo viacerých dielach autor používa šošovky, ktoré sú nosným motívom jeho súčasnej tvorby.

Súčasťou výstavy budú aj jeho najnovšie diela, portréty ufóncov a kolekcia objektov vytvorená z vlastného deformovaného portrétu. „Margočové sochy sú očami na veci okolo nás. Cez ne nám hovorí, čo videl a zažil. Jeho originálna optika nič neskrýva, pretože to nepotrebuje. Je to blízke stretnutie nového druhu, ktoré chce nachádzať ďalšie výzvy,“ dodáva kurátor výstavy Ľudovít Petránsky.

Návštevníci Galérie SPP môžu obdivovať experiment i dobrodružstvo v 45 umeleckých dielach zo sochárskej tvorby Andreja Margoča.

Andrej Margoč sa narodil 17. januára 1977 v Dunajskej Strede. V rokoch 1993 – 1997 študoval na Strednej umeleckej škole odbor kameňosochárstvo v Bratislave a v rokoch 1997– 2003 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof. D. Salamonovej odbor reštaurovanie plastiky. Venuje sa voľnej sochárskej tvorbe a mal niekoľko individuálnych i kolektívnych výstav doma i v zahraničí. Žije v Bratislave.

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 Galéria SPP pôsobí na Mlynských Nivách. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo 94 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 13.00 do 18.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM