Webnoviny - Svet

Bob Hewitt znásilňoval svoje zverenkyne

WEBNOVINY.SK

BOSTON 1. septembra (WEBNOVINY) – Bývalá tenisová deblová hviezda Bob Hewitt čelí obvineniu zo sexuálneho zneužívania, ktorého sa mal dopustiť ako tréner dievčat.

Sedemdesiatje­denročný Austrálčan, ktorý po svadbe prijal juhoafrické občianstvo po svojej manželke, sa mal v 70. rokoch uplynulého storočia dopustiť sexuálneho zneužívania či znásilnenia voči minimálne štyrom svojim tenisovým zverenkyniam. Informáciu priniesol denník Boston Globe.

Na otázku, či pozná jednu z údajných obetí, Hewitt odpovedal: „Nie .. Najradšej by som na to zabudol.“ Potom potvrdil, že ju pozná a dodal: „Prečo s tým prichádza práve teraz?“

Podľa Hewittovho rovesníka Raymonda Moora mnohí hráčski kolegovia poznali jeho správanie a zvyklosti v tejto oblasti: „Modlili sme sa a dúfali, že dostane čo si zaslúži. No nikdy sa tak nestalo.“ Podľa amerického denníka sa proti Hewittovi, ktorý v 60. a 70. rokoch minulého storočia získal 15 titulov v štvorhre a miešanej štvorhre na grandslamových turnajoch, nepodnikli žiadne právne kroky, keďže ide o premlčané skutky.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM