Webnoviny - Svet

Bodkou za lyžiarskou sezónou na Štrbskom Plese bude pohreb

WEBNOVINY.SK

POPRAD 14. apríla (WEBNOVINY) – Na Štrbskom plese v sobotu pochovajú Lyžu Soliskovú. Bude to symbolická bodka za uplynulou lyžiarskou sezónou na Štrbskom Plese.

Ako sa uvádza v oficiálnom smútočnom oznámení, Lyža Solisková opúšťa lyžiarov vo veku 117 dní.

Posledná rozlúčka s Lyžou Soliskovou je súčasťou programu ukončenia tohtoročnej lyžiarskej sezóny na Štrbskom Plese, ktorý sa začne 1. ročníkom zábavných skialpinistických pretekov dvojíc gastrozariadení Vysokých Tatier pod názvom „Krčmár, skap“. Preteky sa začnú v Stan bare na Štrbskom Plese a cieľ je na Chate Solisko.

Po vyhodnotení pretekov bude nasledovať pohreb Lyže Soliskovej s následným karom pre všetkých veselých pozostalých na Chate Solisko. Chatár Milan Štefánik pripravil pre všetkých smútiacich guláš, pivo a varené víno.

Po pohrebe sa pod Chatou Solisko uskutoční 2. ročník beach volejbalu na snehu. Povinnou výbavou súťažiacich družstiev Zimy a Leta sú lyžiarky a bikiny. V prípade, že vyhrá družstvo Zimy, bude sa musieť Lyža Solisková opäť vykopať.

Aj po netradičnej rozlúčke s tohtoročnou zimnou lyžiarskou sezónou sa vo Vysokých Tatrách bude dať lyžovať. Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso, kde sú stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie, bude v prevádzke do 22. apríla. V dňoch 23. až 27. apríla bude v stredisku technická údržba lanoviek.

Lyžiarske stredisko bude následne v prevádzke ešte od 28. apríla do 9. mája. Od 10. do 31. mája bude pokračovať technická údržba lanoviek s tým, že cez víkendy bude lanovka na Solisko v prevádzke, avšak už len pre peších turistov, informovala Katarína Šarafínová z Tatry mountain resorts.

Jarná technická údržba lanoviek sa začala v pracovné dni hneď po Veľkej noci v stredisku Tatranská Lomnica. Cez víkendy bude lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica v prevádzke. Od 28. apríla bude stredisko Tatranská Lomnica v plnej prevádzke až do 9. mája, keď sa definitívne skončí lyžiarska sezóna v celých Vysokých Tatrách.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM