Webnoviny - Svet

Bolt medzi legendami, nominovali ho na ocenenie CASI

WEBNOVINY.SK

sNASSAU 5. októbra (WEBNOVINY) – Trojnásobný olympijský víťaz a majster sveta v šprintoch Usain Bolt sa objavil v zozname ôsmich kandidátov, z ktorých vzíde laureát prestížneho ocenenia pre výraznú športovú osobnosť Karibiku (Caribbean Awards Sports Icons). Okrem fenomenálneho Jamajčana sa medzi kandidátmi ocitli ešte napríklad legendárny kubánsky výškar Javier Sotomayor, jamajský šprintér Donald Quarrie či ďalší rýchly muž Hasley Crawford z Trinidadu. Slávnostné vyhlasovanie ocenenia CASI sa uskutoční 15. až 20. novembra na Bahamách.

Bolt má ešte ďaleko ku Carlovi Lewisovi, povedal Lewisov kouč Tom Tellez

Tréner legendárneho atléta Carla Lewisa Tom Tellez pre austrálsky denník The Age vyhlásil, že jamajský superšprintér Usain Bolt na ceste k splneniu svojho cieľa stať sa legendou len ťažko prekoná jeho zverenca. „Carl dominoval 18 rokov a bol neuveriteľne všestranný. Nebehal pre to, aby zlepšoval časy a ani sme týmto smerom nesmerovali jeho tréning,“ zdôraznil Tom Tellez: „Bol v prvom rade športovcom, ktorý sa snažil vyhrávať nad svojimi rivalmi a nie súperiť so stopkami. Vždy sme sa v prvom rade sústredili na to, aby bol najlepší.“

Podľa Telleza sa v najbližšom období neobjaví nik, kto by na takej špičkovej úrovni tak ako Carl Lewis kombinoval šprinty so skokom do diaľky. "Mnohí si myslia, že by sa takýto atlét mohol nájsť častejšie. Lenže aby z vás bol skvelý diaľkar, potrebujete špičkovú šprintérsku rýchlosť a väčšina šprintérskych trénerov nechce, aby ich zverenci skákali do diaľky. Obávajú sa totiž rizika zranenia,“ pripomenul americký kouč.

Američan Carl Lewis je jedným z najlepších svetových atlétov histórie. V rokoch 1984 až 1996 získal 9 zlatých olympijských medailí (plus 1 striebro), pričom v roku 1984 na OH v Los Angeles dokázal to isté, čo jeho slávny predchodca Jesse Owens na olympiáde v Berlíne – triumfoval v šprintoch na 100, 200, 4 × 100 m a aj v skoku do diaľky. Lewis má v zbierke aj 8 titulov majstra sveta. Jeho osobné rekordy majú hodnotu 9,86 (100 m), 19,75 (200 m) a 887 cm (diaľka, s nedovolenou podporou vetra aj 891 cm).

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM