Webnoviny - Svet

Bolt sa pokúsi potešiť fanúšikov v dvojstovke

WEBNOVINY.SK

DÄGU 29. augusta (WEBNOVINY) – Najrýchlejší muž planéty Usain Bolt, ktorý pre priskorý štart a následnú automatickú diskvalifikáciu neobhájil titul majstra sveta v šprinte na 100 m, vyhlásil, že v piatok sa na dvojnásobnej trati pokúsi napraviť svoje zlyhanie na prebiehajúcom šampionáte v Dägu. „Som veľmi sklamaný z toho, čo sa stalo, ale chcem ísť ďalej. V kvalifikačných kolách som sa cítil výborne a bol som pripravený bežať vo finále rýchlo. Už však nemá zmysel vracať sa do minulosti,“ odkázal Jamajčan prostredníctvom svojho agenta.

Držiteľ historického maxima na 100 i 200 m zároveň zablahoželal svojmu krajanovi Yohanovi Blakovi k triumfu. Bolt sa teraz chce sústrediť na piatkový program. "Mám niekoľko dní na to, aby som sa sústredil na piatkové rozbehy na 200 m, potom ma čaká štafeta. Viem, že som v slušnej forme a chcem bežať dobre. Ďakujem všetkým, ktorí mi želajú len to najlepšie a pokúsim sa im urobiť na dvojstovke radosť,"povedal.

Usain Bolt doplatil na zmenu pravidiel IAAF, podľa ktorých sa momentálne trestá už prvý „uliaty“ štart. „Zabíja nás to. Dúfam, že sa to pred olympijskými hrami v Londýne zmení,“ uviedol strieborný medailista Walter Dix. Nový reglement sa nepozdáva ani bronzovému Kimovi Collinsovi: „Dajte nám možnosť aspoň jedného zlého štartu. Tak ako to bolo donedávna.“ Predstavitelia IAAF uviedli, že aplikáciu nového pravidla monitorujú, ale nemajú v pláne ho zmeniť. Diskvalifikácia postihla v semifinále stvoky aj Dwaina Chambersa a olympijskú šampiónku na 400 m Christine Ohuruoguovú.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM