Webnoviny - Svet

Bomby na súdoch na východe Slovenska hľadali celý deň

WEBNOVINY.SK

Neznámy hlas dnes okolo 8:30 zavolal na ústredňu Krajského súdu v Košiciach, že na súdoch v Košiciach aj v Prešove sa nachádzajú bomby. Keďže volajúci nešpecifikoval, o ktorý súd v Prešove ide, polícia evakuovala ľudí z budovy Okresného súdu v Prešove na Grešovej ulici aj krajského súdu na Hlavnej ulici v Prešove (na zábere)Foto: SITA/Viktor ZamborskýPREŠOV 15. novembra (WEBNOVINY) – V budove košických súdov hľadali bombu aj popoludní a ich činnosť bola od 13:12 do 15:15 po druhýkrát v ten istý deň prerušená.

Poplach v v Košiciach, Prešove a Michalovciach Na súdoch v Košiciach, Prešove a Michalovciach hľadali dnes dopoludnia bomby. Privolaní policajti však pri prehliadke priestorov žiadne výbušné systémy nenašli. Asi o 08:30 zavolala neznáma žena na linku Krajského súdu v Košiciach, že na týchto súdoch je umiestená výbušnina.

Žena volala z verejného automatu na križovatke ulíc Havlíčkova a Komenského v Košiciach, informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. Pracovníci krajského aj okresného súdu v Prešove sa napoludnie vrátili na svoje pracoviská. Ani v jednej zo súdnych budov na Hlavnej a Grešovej ulici v Prešove sa žiadna bomba nenašla. Budovy prehľadali policajti s vycvičenými psami aj pyrotechnici.

Agentúre SITA to potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Karnišová. Hovorca prešovských súdov Michal Drimák potvrdil, že pracovníci prešovských súdov sú už vo svojich kanceláriách. Popoludní sa bude riadne pojednávať podľa rozpisu súdu. Účastníkov konaní, ktorí sa mali zúčastniť pojednávaní dnes dopoludnia, budú musieť predvolať v náhradnom termíne.

Do práce sa vrátili aj pracovníci košických súdov a Okresného súdu v Michalovciach. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová, z budovy košických súdov na Štúrovej museli evakuovať asi 400 zamestnancov, účastníkov pojednávaní a iných osôb. O 10:30 boli tieto priestory sprístupnené sudcom a zamestnancom a o 11:00 aj verejnosti. Evakuovať museli aj ľudí na michalovskom okresnom súde. Polícia začala trestné stíhanie vo veci pre šírenie poplašnej správy, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM