Webnoviny - Svet

Borbély si na prvom tréningu Slovana roztrhol achilovku

WEBNOVINY.SK

Balázs BorbélyFoto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) – Návrat Balázsa Borbélya do slovenského klubového futbalu v drese Slovana Bratislava sa odkladá. Bývalý reprezentant a tiež kapitán petržalskej Artmedie z čias jej spanilej jazdy pohárovou Európou si hneď na prvom tréningu s belasými roztrhol ťažko skúšanú achilovku a skončil v nemocnici. Informovala o tom TV Markíza.

Tridsaťjedenročný defenzívny hráč sa chcel do slovenského futbalu vrátiť po dlhšej zdravotnej pauze, počas ktorej absolvoval dve operácie zranených achiloviek. Práve tie však Borbélya opäť zradili a káder úradujúceho slovenského majstra zrejme neposilní.

„Je to veľká smola, čo sa Balázsovi teraz prihodilo. Prakticky ho to vyradilo z prípravy a teraz budeme musieť opäť hľadať podobný typ hráča do defenzívnej formácie. K zraneniu došlo hneď pri úvodnej rozcvičke. Pritom predtým sa pripravoval tri mesiace s B-mužstvom Slovana a nič sa mu nestalo. Dokonca chodil na prípravu aj ku kondičnému trénerovi slovenskej reprezentácie Martinovi Rusňákovi,“ informoval agentúru SITA viceprezident Slovana Bratislava pre športovú oblasť Petr Kašpar.

Borbély s vedením Slovana nemal podpísanú zmluvu a do prípravy sa zapojil na základe ústnej dohody s P. Kašparom.

Filipko bude ešte rok pokračovať v Slovácku

Slovenský futbalový brankár Miroslav Filipko bude aj v budúcej sezóne hráčom českého prvoligového klubu 1. FC Slovácko. Filipko sa s vedením mužstva dohodol na ročnej zmluve. Tridsaťsedemročný Filipko prišiel do Slovácka pred troma rokmi z gréckeho Iraklisu Solún a stal sa jednou z kľúčových postáv tímu, ktorý sa v ostatných dvoch sezónach dokázal s predstihol zachrániť v najvyššej českej súťaži. Filipko má v Česku na konte 85 stretnutí. Hrával tam aj v drese Českých Budějovíc. Odchovanec banskobystrického futbalu pôsobil predtým v Martine, Ružomberku, Trnave, Petržalke a tiež izraelskom Ironi Rišon.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM