Webnoviny - Svet

Borbély ukončil pôsobenie v cyperskom AEL Limassol

WEBNOVINY.SK

Balázs BorbélyFoto: SITABRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) – Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Balázs Borbély si už nebude obliekať dres cyperského prvoligistu AEL Limassol.

Tridsaťjedenročný defenzívny univerzál ukončil svoju spoluprácu s týmto klubom, čo pre agentúru SITA potvrdil agent bývalého kapitána Artmedie Petržalka Jozef Kožlej.

„Balázs sa momentálne zotavuje zo zranenia pravej achilovky, ktorú mu v lete operovali. Začiatkom decembra sme sa najmä zo zdravotných dôvodov rozhodli uzavrieť jeho pôsobenie na Cypre. Musím však povedať, že zatiaľ sa nám nepodarilo podpísať dohodu o ukončení kontraktu, Cyperčania nám robia problémy. Verím však, že sa to všetko vyrieši čo najskôr,“ povedal pre SITA niekdajší slovenský reprezentačný útočník Jozef Kožlej.

Ten zároveň poprel medializované informácie o údajnom konci kariéry Borbélya, ku ktorému by mali viesť práve zdravotné ťažkosti. „Nie je to pravda. Chceli by sme, aby Balázs naďalej hrával na vrcholnej úrovni. Budeme sa snažiť nájsť mu nový klub, od leta by mohol opäť naplno naskočiť do súťažného kolotoča,“ dodal Jozef Kožlej. Dunajskostredský rodák Balázs Borbély prestúpil do Limassolu začiatkom tohto roka, keď podpísal kontrakt na 1,5 sezóny.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM