Webnoviny - Svet

Borža opísal pozadie vrážd Jána Kromku a Petra Klešča

WEBNOVINY.SK

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>PREŠOV 28. apríla (WEBNOVINY) – Výpoveďami Alexandra H., známeho v podsvetí ako Šani, a Dušana B. alias Boržu pokračovalo dnes pred Okresným súdom v Prešove hlavné pojednávanie vo veci vraždy dvoch mužov podsvetia Jána Kromku a Petra Klešča. Spolu s Ladislavom B. a Slavomírom S. čelia obžalobe z trestného činu vraždy, za čo im hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Obidve vraždy sa stali v roku 1997, keď v slovenskom podsvetí zúrila vojna medzi jednotlivými gangmi o vplyv nad teritóriom, ktoré na východe Slovenska ovládal Róbert Holub.

Obžalovaný Dušan B. dnes pred súdom poprel, že by sa osobne zúčastnil na niektorej z vrážd. Podľa jeho výpovede do Kromku strieľal Róbert Holub a obžalovaný Ladislav B. Nebol však očitým svedkom, túto informáciu počul od svojho kamaráta Štefana Fabiána, nazývaného Fabo. Borža sa v tom čase domnieval, že obeťou je Alojz Kromka, známy ako Lojzo Čistič, ktorého Holub podozrieval z ozbrojeného útoku na svoju osobu. Borža od Faba vedel, že išiel na Spiš po Kromku. Potom ho zavolali do domu Róberta Holuba vo Vajkovciach pri Košiciach, kde v garáži zbadal na zemi dobité telo. Hlava muža bola opuchnutá, na ústach mal krv. Tej bolo plno aj vedľa nehybného tela na dlažbe a stenách. Fabo sa k nemu sklonil a povedal, že je mŕtvy. Túto informáciu si Borža neoveril, bral to ako fakt. V dome registroval Róberta Holuba, Štefana Fabiána, Ladislava B. a ďalšieho muža, ktorého nepoznal. Na otázku obhajcu, či mohlo ísť o Alexandra H., odpovedal, že v žiadnom prípade, lebo toho poznal. Nevylúčil ani nepotvrdil, že neznámym mohol byť Peter Klešč. Obžalovaný vypovedal, že na príkaz Holuba ostal vyčistiť garáž. Traja muži naložili Kromku do bieleho favorita, ktorým prišiel do Vajkoviec Dušan B. Neskôr mu Fabo povedal, že telo vyhodili pri ceste a od auta do neho strieľal Holub s Ladislavom B.

Po vražde Jána Kromku na druhý deň odišla Holubova skupina do Bratislavy za Mikulášom Č. Obžalovaný Dušan B. podrobne opísal, ako došlo k streľbe, pri ktorej zahynul Štefan Fabián a neskôr v nemocnici strelec dokončil aj útok na Róberta Holuba, ktorému podľahol.

Dušan B. vypovedal aj o druhej vražde, z ktorej nie je v tomto procese obžalovaný. Priznal, že v deň SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie